Wydrukuj tę stronę
środa, 01 grudnia 2021 12:00

Nie będzie podwyżki podatków w gminie Gniezno

 

Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Gniezno, działacze zdecydowali iż obecne stawki podatku od nieruchomości pozostaną takie same.

Podczas listopadowego posiedzenia rady, działaczom z gminy Gniezno przedłożona została uchwała, która pozostawia podatki od nieruchomości na tym samym poziomie, jak do tej pory. Zgodnie z jej treścią, wszystkie stawki pozostają niezmienione i utrzymane na dotychczasowym poziomie. 

- Decyzję o nie podwyższaniu stawek podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku od środków transportowych w 2022 roku, podjęłam po analizie stanu finansów gminy, jak również kierując się troską o budżety domowe mieszkańców. Mimo, że wiele  samorządów decyduje się na podwyżki, nam udało się utrzymać te same stawki już trzeci rok - poinformowała wójt Maria Suplicka. 

Wcześniej gmina Gniezno podniosła podatki od 1 stycznia 2020 roku. Związane to było z rewaloryzacją stawek, które nie były zmieniane od 8 lat i zostały podniesione o około 10%. Obecna uchwała o utrzymaniu dotychczasowych podatków została przyjęta jednogłośnie.

Przypomnijmy, że tylko w ostatnim czasie podwyżki podatku od nieruchomości zostały uchwalone na terenie Gniezna. Podwyżka, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku, została wprowadzona na poziomie 8%. Wcześniej podniesiono ją z dniem 1 stycznia 2020 roku o ok. 20%. 

4 komentarzy