Jesteś tutaj:Gospodarka Nie będzie podwyżki podatków w gminie Gniezno
środa, 01 grudnia 2021 12:00

Nie będzie podwyżki podatków w gminie Gniezno

 

Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Gniezno, działacze zdecydowali iż obecne stawki podatku od nieruchomości pozostaną takie same.

Podczas listopadowego posiedzenia rady, działaczom z gminy Gniezno przedłożona została uchwała, która pozostawia podatki od nieruchomości na tym samym poziomie, jak do tej pory. Zgodnie z jej treścią, wszystkie stawki pozostają niezmienione i utrzymane na dotychczasowym poziomie. 

- Decyzję o nie podwyższaniu stawek podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku od środków transportowych w 2022 roku, podjęłam po analizie stanu finansów gminy, jak również kierując się troską o budżety domowe mieszkańców. Mimo, że wiele  samorządów decyduje się na podwyżki, nam udało się utrzymać te same stawki już trzeci rok - poinformowała wójt Maria Suplicka. 

Wcześniej gmina Gniezno podniosła podatki od 1 stycznia 2020 roku. Związane to było z rewaloryzacją stawek, które nie były zmieniane od 8 lat i zostały podniesione o około 10%. Obecna uchwała o utrzymaniu dotychczasowych podatków została przyjęta jednogłośnie.

Przypomnijmy, że tylko w ostatnim czasie podwyżki podatku od nieruchomości zostały uchwalone na terenie Gniezna. Podwyżka, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku, została wprowadzona na poziomie 8%. Wcześniej podniesiono ją z dniem 1 stycznia 2020 roku o ok. 20%. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza kornik środa, 01 grudnia 2021 19:03 napisane przez kornik

  Da się, ale tym mieszkańców gminy się nie kupi, tak jak mieszkańcy Gniezna szczerze wierzą zapewnieniom prezydenta. Naiwność i słodkie słowa rządzą elektoratem.

 • Link do komentarza Wyborca środa, 01 grudnia 2021 18:09 napisane przez Wyborca

  I widać różnicę. Inwestycje w mieście i marazm w gminie. Z gminy jak nie masz prawa jazdy się nie wydostaniesz drogi nie remontowane od lat brak kanalizacji dramat. Radni dbają tylko o własne....

 • Link do komentarza realista środa, 01 grudnia 2021 18:02 napisane przez realista

  To podniosą za rok.

 • Link do komentarza przykre środa, 01 grudnia 2021 12:43 napisane przez przykre

  Może to otworzy oczy Prezydentowi dlaczego ludzi uciekają z Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane