Jesteś tutaj:Gospodarka Budynek inspektoratu trafi na sprzedaż
środa, 24 listopada 2021 12:51

Budynek inspektoratu trafi na sprzedaż

 
Budynek inspektoratu trafi na sprzedaż źródło: Google Street View

Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego do przetargu wystawiony ma zostać budynek administracyjny, znajdujący się w centrum Gniezna.

Mowa o parterowym gmachu z podpiwniczeniem, który stanowił siedzibę Związku Spółek Wodnych oraz inspektoratu Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu. Instytucja ta, mieszcząca się przy ul. Krótkiej 8, zajmuje nieruchomość gruntową o powierzchni 719 metrów kwadratowych. Na niej znajduje się budynek administracyjny o powierzchni przeszło 200 metrów kwadratowych. 

Obiekt architektonicznie jest nieduży i tym samym wyróżnia się spośród pobliskiej zabudowy wielorodzinnej. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość ta znajduje się w obszarze zabudowy wielorodzinnej i to może być jej atutem. W bliskim sąsiedztwie realizowana jest obecnie jedna z tego typu inwestycji i planowana jest kolejna w tej części centrum, a w poprzednich latach powstały trzy inne budynki wielorodzinne. 

Nieruchomość została przeznaczona do sprzedaży w przetargu, który odbędzie się najpewniej wczesną wiosną przyszłego roku. Wartość wyceniono na 574 tys. złotych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane