Jesteś tutaj:Gospodarka Fragment ul. Słonecznej doczeka się remontu nawierzchni
wtorek, 19 października 2021 14:19

Fragment ul. Słonecznej doczeka się remontu nawierzchni

 

Pół kilometra jezdni w ciągu ul. Słonecznej, która nosi najwięcej śladów zużycia, zostanie wymieniona jeszcze tej jesieni.

Powiatowy Zarząd Dróg, któremu podlega ul. Słoneczna, niedawno ogłosił przetarg na wykonanie remontu nawierzchni w ciągu ul. Słonecznej. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ul. Kawiary do hurtowni elektrycznej - całość o długości ok. 500 metrów. 

Prace polegać będą wyłącznie na wymianie nawierzchni, bez specjalnej, dodatkowej ingerencji w infrastrukturę drogową. Istniejące spowalniacze wyspowe na jezdni (bliżej ul. Kawiary) mają zostać odtworzone w takiej samej formie, choć jeszcze kilka miesięcy temu na jednej z komisji wspomniano, że planowana jest ich likwidacja na rzecz podniesienia skrzyżowania z ul. Kawiary. To ostatnie rozwiązanie nie znajduje się jednak obecnie w planie.

Przetarg na wykonanie prac został ogłoszony i już poznano oferty zainteresowanych firm. Na zadanie zaplanowano 335 tys. złotych, a wśród propozycji cenowych znalazły się dwie firmy chcące wykonać prace:

 • 558 tys. złotych FUH "Anna" Anna Białobrzycka z Gniezna
 • 280 tys. złotych od Zakładu Drogowo-Transportowego Sławomir Begier z Nekli.

Wszystko więc wskazuje na to, że wykonawcą prac może zostać drugi z oferentów, mieszący się w zakładanym budżecie, a sam remont nawierzchni zostanie wykonany w najbliższych tygodniach.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Franek czwartek, 21 października 2021 12:18 napisane przez Franek

  A warszawska już wyremontowali jest poprostu
  piękna jako wizytówka miasta !,!!!!

 • Link do komentarza mamy rozwój środa, 20 października 2021 13:09 napisane przez mamy rozwój

  Nowy Ład - aż 500 m drogi... Gdzie nam do biednych Chin ?

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 20 października 2021 07:52 napisane przez rezigiusz

  Widzę ze na "bogato" bo aż 500 m. Śmiać się czy płakać.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 19 października 2021 18:41 napisane przez Mieszkaniec

  Dudikof raz się przyjechał i już remont... Tak samo nowy PiS detektor polanexu i jak udziały spółki państw w polanexie... Grunt iż będzie można lepiej i stabilniej jeździć..

 • Link do komentarza anna wtorek, 19 października 2021 14:53 napisane przez anna

  Zamknijcie jutro, żeby nie można było przejechać przez miasto, nawet karetką czy straż żeby jechali przez Wrześnie lub Poznań na ul dalej.....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane