Jesteś tutaj:Gospodarka Rozpoczęło się „zazielenianie” Rynku
wtorek, 19 października 2021 11:09

Rozpoczęło się „zazielenianie” Rynku

 
Rozpoczęło się „zazielenianie” Rynku zdjęcie nadesłane

Za kwotę 800 tys. złotych w ciągu najbliższych tygodni na Rynku pojawi się więcej drzew, krzewów i elementów małej architektury, służącej mieszkańcom.

Od poniedziałku rozpoczęły się prace, związane z utworzeniem nowej, zielonej przestrzeni w obrębie Rynku. Z zachowaniem przestrzeni placu miejskiego, na którym mogą się odbywać różne wydarzenia, wkrótce pojawią się m.in. nowe nasadzenia, a także mobilne donice z zielenią.

Wzdłuż każdej z pierzei Rynku odbrukowane zostaną koryta drzew, umożliwiając większą retencję wody opadowej. W tej przestrzeni pojawi się dodatkowo 1 tys. sztuk ozdobnych krzewów. Ponadto wokół placu posadzonych ma zostać w sumie 30 drzew, z czego 15 w gruncie - m.in. klon pospolity oraz 15 sztuk wiśni, które osadzone będą w donicach wzbogaconych dodatkowo bylinami. Same donice nie będą na stałe przymocowane do ziemi, ale będzie je można przestawić w razie potrzeby (np. jakiegoś wydarzenia na placu).  Ponadto wokół Rynku zamontowane zostaną również ławki, kosz i stojaki rowerowe. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Sisi czwartek, 21 października 2021 12:41 napisane przez Sisi

  Koszt jednej wiśni to ok. 25 zł krzewy w granicach 9-15 zł...nie wiem skąd taka kolosalna kwota!!! Pięknie ktoś zarobi. Tylko kto skoro miasto posiada zakład zieleni który powinien to sadzic?

 • Link do komentarza VonBeton środa, 20 października 2021 18:55 napisane przez VonBeton

  A jeszcze niedawno Nadleśnictwo rozdawało sadzonki drzewek za darmo. W czynie społecznym kostkę by się udało też rozebrać za darmo. Ot przykład ścieżki rowerowej przy Lesie Miejskim gdzie Miasto łapy nie przyłożyło, a jednak się zrobiło. 800 tys. za takie roboty? Czego ja nie rozumiem?

 • Link do komentarza Obserwator środa, 20 października 2021 08:58 napisane przez Obserwator

  Te drzewka czy krzewy liście ze złota będą miały??? Złodziejstwo i Rozkradanie pieniędzy w biały dzień!
  To koszt posadzenia 1 ha lasu przy takich cena to ile by wyszedł??3-5 milionów???

 • Link do komentarza Krystian wtorek, 19 października 2021 18:19 napisane przez Krystian

  Za 800 tys? Jak najbardziej popieram pomysł. Ale ta cena?? Koledzy włodarzy dostają pracę? Suma powala.

 • Link do komentarza Aleksandra wtorek, 19 października 2021 17:00 napisane przez Aleksandra

  Kwota przeraża!!! A za 5 lat będą chcieli wyciąć jak Wenecję i drogę którą chcą budować przez las! Głośno sadzą a po cichu wycinają...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane