Jesteś tutaj:Gospodarka Część wojewódzkich ulic docelowo zmieni zarządcę
poniedziałek, 11 października 2021 09:26

Część wojewódzkich ulic docelowo zmieni zarządcę

 
Część wojewódzkich ulic docelowo zmieni zarządcę źródło: Google Street View

Planowana budowa drogi prowadzącej przez Las Miejski, która połączy ul. Witkowską z ul. Wrzesińską, oznacza iż część dróg na terenie miasta docelowo zmieni zarządcę. 

Inwestorem nowej drogi, która liczyć będzie ponad 2 kilometry długości, będzie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Również w zakresie tego zarządcy znajdzie się nadzorowanie jej po ukończeniu. Jednocześnie też zakłada się, że dotychczasowe odcinki dróg podlegających WZDW zostaną przekazane samorządowi niższego szczebla.

Mowa o kilku ulicach na terenie Gniezna - Sobieskiego, Lecha, Kościuszki, fragmencie Warszawskiej z najazdami na wiadukt oraz samą przeprawą, a także ul. Witkowską. Obecnie jeszcze zarządza nimi województwo, ale docelowo miałyby trafić do zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, a potem do Miasta Gniezna. 

- Jeśli nie przejmiemy tego wcześniej, tj. przed oddaniem drogi łączącej drogę krajową z drogą wojewódzką, to najpóźniej nastąpi to po wprowadzeniu tej drogi do ciągu dróg wojewódzkich - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny, wkrótce po podpisaniu umowy na budowę ww. drogi. 

Miasto planuje, że po przejęciu wspomnianych ulic, na części z tych, które znajdują się w centrum miasta, powstaną rozwiązania wspierające ruch rowerowy. Liczyć więc można na realizację ścieżek, które usprawnią i poprawią bezpieczeństwo użytkowników jednośladów na ww. ulicach. - Jeśli chodzi o ulicę Witkowską, liczymy na to iż jeszcze uda się nam wspólnie z województwem poprawić jakość tej nawierzchni - dodał. 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Misss środa, 13 października 2021 18:14 napisane przez Misss

  Poświęcą drzewa by zrobić docelowo miejsca płatnego parkowania, a o 3 Maja to już zapomnieli dodać.
  Wszędzie parkomaty.

 • Link do komentarza hehe środa, 13 października 2021 11:37 napisane przez hehe

  Artem - liczę na to, że takie pasy dla rowerów powstaną, żeby jeszcze bardziej piekło takich, jak ty.

 • Link do komentarza Artem wtorek, 12 października 2021 10:45 napisane przez Artem

  Ponieważ będą to drogi miasta to:
  - po pierwsze zamiast szerokiej Witkowskiej będzie sznurek dla aut ale z dwoma pasami ruchu dla rowerów po obu stronach bo przecież 90% mieszkańców jeździ rowerami,
  - po drugie na każdej z tych dróg pojawią sie parkometry,
  - po trzecie stan nawierzchni będzie tragiczny bo miasta na nic nie stać tylko na ściemy typu "wybudowaliśmy wam ścieżkę rowerową" czyli wymalowali pasek na już istniejącej jezdni z rysunkiem rowerka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane