Jesteś tutaj:Gospodarka Trzy duże działki pod bloki na Winiarach trafią do sprzedaży
wtorek, 31 sierpnia 2021 11:23

Trzy duże działki pod bloki na Winiarach trafią do sprzedaży

 
Trzy duże działki pod bloki na Winiarach trafią do sprzedaży źródło: Google Street View

W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta głosami większości przyjęto uchwały, wyrażające zgodę na zbycie nieruchomości zlokalizowanych w północnej części Winiar.

Mowa o nieruchomościach położonych w tej części osiedla, gdzie powstają nowe zabudowania - pomiędzy niedokończoną galerią handlową a domami jednorodzinnymi stawianymi wzdłuż ul. Północnej. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego z 2005 roku, tylko na tym fragmencie terenu mogły powstać wolnostojące domy, a na niemal całym pozostałym obszarze w kierunku Pyszczyna przewidywana jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna (poza obszarem istniejących ogródków działkowych, usług od ul. Gdańskiej i domów jednorodzinnych bliżej torów kolejowych). 

Obecnie wyrażono zgodę na sprzedaż nieruchomości położonych najbliżej samych Winiar - wzdłuż zaprojektowanych wcześniej ulic Władysława Jagiełły, Wacława II i Królowej Jadwigi. 

Pierwsza z działek ma powierzchnię 1,4961 ha, druga 4,0753 ha a trzecia 3,6522 ha - wszystkie objęte są planowaną zabudową wielorodzinną. Każda z nich ma też nieregularny kształt, wynikający z zaplanowania przebiegu dróg osiedlowych, a poszczególne z nich posiadają dominanty architektoniczne lub wysokościowe. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, budynki postawione na ww. działkach mogą mieć maksymalnie 10 metrów wysokości (do gzymsu) lub 15 metrów wysokości (do kalenicy). 

Po przyjęciu uchwały nastąpi dokładna wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę, po czym ogłoszony zostanie przetarg na ich zbycie. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza VonBeton środa, 01 września 2021 09:53 napisane przez VonBeton

  Na tym terenie są siedliska jeży, które jak wiadomo są pod ochroną. Często wieczorami jeżyki podchodzą pod blokowiska w poszukiwaniu pokarmu. Spotkać tutaj można także zająca i od czasu do czasu sarny.

 • Link do komentarza avalon wtorek, 31 sierpnia 2021 19:21 napisane przez avalon

  Gdyby była tam możliwość zabudowy do 25 metrów, deweloperzy nie wciskaliby wyższej zabudowy gdzie tylko się da - na mikroskopijne działki, między inne bloki. Tam nikomu by takie domy nie przesadzały.

  Jednak Gniezno to od zawsze bardzo biedne miasto które nie ma pieniędzy na remonty czy nawet prawidłowe utrzymanie istniejącej infrastruktury więc nie ma też mowy o jej znaczącej rozbudowie. Z tego powodu najchętniej wymieniliby wszystkie budynki na parterówki i zmniejszyliby liczbę obecnych odbiorców prywatnych z 27 tysięcy do 10 tysięcy.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 31 sierpnia 2021 15:06 napisane przez wilk

  No i dobrze ten teren nadaję się na takie budownictwo,tutaj popieram radnych. Mam jeszcze propozycje nazwania ulicy bądź osiedla od króla Bolesława Śmiałego. Polska wtedy była najpotężniejszym państwem,cóż,że król Bolesław zadarł wtedy z niemieckim kościołem i źle to się skończyło,ale nazwę powinien ,uważam swoją mieć ten władca zapomniany !!!

 • Link do komentarza Marco wtorek, 31 sierpnia 2021 14:43 napisane przez Marco

  Te bloki mogą być jak falowiec w Gdyni. Długie na 200 metrów i wygięte jak łuk.

 • Link do komentarza No to załapią sie na darmowe ogrzewanie mieszkań ! wtorek, 31 sierpnia 2021 14:40 napisane przez No to załapią sie na darmowe ogrzewanie mieszkań !

  A gdzie będą robione wiercenia w poszukiwaniu gorącej wody? Czy nie obok ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane