Jesteś tutaj:Gospodarka Na Winiarach powstanie nowy wieżowiec?
poniedziałek, 14 czerwca 2021 13:29

Na Winiarach powstanie nowy wieżowiec?

 

Zostało wszczęte postępowanie w sprawie budowy obiektu mieszkalnego wielorodzinnego, który ma mieć w sumie 12 nadziemnych kondygnacji. Obiekt miałby powstać na os. Orła Białego w miejscu obecnej "Panoramy".

O zamyśle budowy wysokiego budynku mieszkalnego na tym terenie informowaliśmy już kilka lat temu, ale wówczas była to tylko koncepcja. Obecnie zmienił się jednak inwestor oraz ruszyły procedury niezbędne do wydania warunków zabudowy - na wniosek firmy zainteresowanej realizacją tej inwestycji. Urząd Miejski wszczął postępowanie dla działki położonej u zbiegu ul. Gdańskiej i Orcholskiej, w bliskim sąsiedztwie istniejących już wieżowców na os. Orła Białego. 

Zgodnie z treścią zawiadomienia, które zostało opublikowane, wszczęte postępowanie dotyczy budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i halą garażową z wjazdami i wyjazdami prowadzącymi od strony ul. Orcholskiej. 

- Planowane zamierzenie inwestycyjne polega na budowie 12-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze z dachem płaskim, szerokość elewacji frontowej 30,0 m, max. wysokość 38,0 m. Powierzchnia sprzedaży 400 m2. Projektuje się około 158 mieszkań oraz 172 miejsca parkingowe (w tym 152 miejsc w garażu podziemnym i 20 miejsc postojowych naziemnych). Planowana jest realizacja jednego dodatkowego zjazdu wraz z przebudową istniejącego zjazdu - zawarto w zawiadomieniu.

W powyższej sprawie zawiadomienie wpłynęło do przeszło 50 osób lub instytucji, z których większość stanowią mieszkańcy nieruchomości sąsiadujących z planowaną inwestycją. Mają oni 14 dni na zgłoszenie swoich uwag do tego przedsięwzięcia. 

9 komentarzy

 • Link do komentarza DANIEL78 środa, 16 czerwca 2021 10:48 napisane przez DANIEL78

  Zlikwidować jęziora i mąka i tam budować.

 • Link do komentarza jermak wtorek, 15 czerwca 2021 21:51 napisane przez jermak

  Nie wiem czy miejsce jest trafione - o czym piszą tutaj ludzie, natomiast cieszę się , że być może powstanie w Gnieźnie pierwszy budynek po 89 r. mający więcej niż 6 kondygnacji. Te nasze plany zagospodarowania przestrzennego z reguły nie przewidują więcej niż 4 kondygnacje. To nie wioska, to miasto. Teren jest cenny, warto budować wyżej aniżeli te 4 kondygnacje, oczywiście nie mam na myśli patodeweloperki.

 • Link do komentarza kabat53 wtorek, 15 czerwca 2021 06:21 napisane przez kabat53

  Tam podobno były kłopoty z osiadaniem jednego z wieżowców.
  Grunt się ustabilizował ?
  Będzie ładny bajzel w tym rejonie. Współczuje ludziom w istniejących wieżowcach, wschodzące i zachodzące słońce oraz przepiękny widok na miasto zasłoni ten wieżowiec. Dodatkiem do tego wszystkiego będzie śmietnik. Z doświadczenia, to ten punk to skupisko walających się śmieci, tak jak przy Biskupińskie 41, awaryjny punkt wyrzucania śmieci powracających z działek.

 • Link do komentarza Orlanin poniedziałek, 14 czerwca 2021 22:54 napisane przez Orlanin

  Dziś 1 kwietnia....??

 • Link do komentarza radkosky poniedziałek, 14 czerwca 2021 22:18 napisane przez radkosky

  Elegancko...
  Będą mogli sobie przechodzić z balkonu na balkon po kładce :)

 • Link do komentarza Edi poniedziałek, 14 czerwca 2021 22:00 napisane przez Edi

  158 mieszkań 20 miejsc postojowych. Przy tylu mieszkaniach trzeba liczyć około 200 aut. Większość ma dwa lub trzy auta . Ceny za miejsce w garażu przy takiej inwestycji będą na pewno wysokie bo nie da się wybudować tyłu miejsc w garażu by było tanio. Większość się nie sprzeda i ludzie nie będą mieli gdzie parkować. Współczuć tylko tym co tam kupią mieszkanie. Nikt ich tak nie odzwiedzi bo te 20 miejsc będzie zawsze zajęte chociażby przez lokale.

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 14 czerwca 2021 20:59 napisane przez urzędas

  Przecież sprawa Panoramy jest chyba nie zakończona, jako, ze powstała nie do końca legalnie na różnego rodzaju przewodach i mediach. Czy ta sprawa się zakończyła ? Wątpię. Zatem nie rozumiem, jak można stawiać tam potężny wielopiętrowy budynek wiedząc o tym, ze na tej działce są uzbrojenia terenu, a sama skarpa tez nie jest do końca stabilna pod taki wieżowiec?

 • Link do komentarza Mieszkaniec Orła Białego. poniedziałek, 14 czerwca 2021 19:46 napisane przez Mieszkaniec Orła Białego.

  Jeśli Inwestor dostanie zgodę od Miasta to ludzie z Orła im tego nie zapomną!

 • Link do komentarza szpilka poniedziałek, 14 czerwca 2021 13:38 napisane przez szpilka

  Super inicjatywa. Przybędzie na osiedlu Orła Białego młodych małżeństw. Bo co jak co, ale plac zabaw na dachu ostatniego pietra tego nowego wieżowca będzie atrakcją dla wielu młodych rodziców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane