Jesteś tutaj:Gospodarka Oferty na Dolinę Pojednania znacznie droższe
środa, 12 maja 2021 08:39

Oferty na Dolinę Pojednania znacznie droższe

 

Firmy zainteresowane wykonaniem prac w Dolinie Pojednania przedłożyły swoje oferty - stawki są o wiele wyższe od zakładanej kwoty.

Kilka tygodni temu Urząd Miejski w Gnieźnie ogłosił przetarg na przeprowadzenie prac związanych z zagospodarowaniem Doliny Pojednania. W niecce pomiędzy wzniesieniami pojawić się mają miejsca rekreacyjne dla różnych grup wiekowych, a także siłownie. Przebudowane mają zostać także ścieżki prowadzące przez dolinę oraz częściowo schody.

Na to zadanie zaplanowano w budżecie kwotę 1 mln 700 tys. złotych. Tymczasem opublikowane oferty zainteresowanych trzech podmiotów znacznie przekraczają zakładaną granicę finansowania - najniższa o ponad milion złotych, a najwyższa jest prawie 2,5 razy droższa:

 • GARTE Sp. z o.o. - 3 mln 142 tys. złotych
 • GARDENIA - 2 mln 752 tys. złotych
 • PUB BRUKPOL S.C. - 4 mln 101 tys. złotych

Na tym etapie nie wiadomo, jakie będą dalsze kroki w sprawie przedłożonych ofert. Standardowym wyjściem jest odwołanie przetargu i zorganizowanie go w innym zakresie lub "odnalezienie" brakujących środków w budżecie. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Paula piątek, 14 maja 2021 11:28 napisane przez Paula

  Niesamowite te kwoty. Moim zdaniem nie adekwatne do potrzeb tego miejsca. Co brakuje schodom i ścieżkom? Czy trzeba je naprawdę na nowo budować lub przebudowywać? Chyba to miejsce jest dość nowe. Wstawienie siłowni czy kilku atrakcji dla dzieci to fajny pomysł lecz moim zdaniem nie wart takich pieniędzy. Popieram przedmówcę - lepiej przeznaczyć pieniądze na remont chodników i ulic. Są w mieście miejsca gdzie są w fatalnym stanie. Przykro mi też gdy odwiedzam inne miasta i porównuje z naszym. Ubolewam nad stanem parku na 3 maja jest tam wspaniały duży teren dla dzieci i z sentymentem wielu Gnieźnian go wspomina. Dlaczego urządzenia nie są na nowo odmalowane i czyszczone. Ubolewam też nad ogromnym pomniejszeniem atrakcji i przestrzeni dla dzieci w parku trzech kultur. Przykro mi też gdy patrzę na drabinki i stan placów zabaw przy blokach. Z drabinek schodzi farba. Wystarczyło by trochę zadbać regularnie o to co już jest. W Jankowie np. Od wielu wielu lat jest plac zabaw. Jednak odnowiony. Pomalowany i dzieci korzystają i nikomu nie przeszkadza że jest stary. Ważne że pełni swą funkcje. Jest dla dzieci idealny. Stwórzmy miasto bardziej przyjazne dzieciom. Dzieci to nasza przyszłość. Warto też podkreślić piękny rozwój miejsca przy jeziorze Winiary od strony stadionu hokejowego. Nowa hala. Nowy plac zabaw. Nowe ścieżki spacerowe rowerowe duży pozytyw.

 • Link do komentarza Marek środa, 12 maja 2021 22:32 napisane przez Marek

  Przecież ta fontanna była z 3 lata temu robiona. I znowu od nowa? Kto za to płaci? Może budzik z własnej kieszeni wyłoży?

 • Link do komentarza Bolo środa, 12 maja 2021 21:16 napisane przez Bolo

  Lepiej te pieniądze przeznaczyć na remonty ulic i chodników.

 • Link do komentarza marek środa, 12 maja 2021 20:43 napisane przez marek

  aaa to urzędnicy nie wiedzą jak działa inflacja? XD

 • Link do komentarza pytajnik środa, 12 maja 2021 18:07 napisane przez pytajnik

  Kasa, która co jakiś czas idzie na tę dolinę pewnie by wystarczyła na nowy Dom Kultury w Gnieźnie? A tak ogólnie, to tam w sąsiedztwie mieszka bardzo mało ludzi. Większość to domy katedralne, klasztor, sąd, jedna ochronka z siostrami, kilka małych domków, szpital i to wszystko. No to dla kogo ta siłownia?

 • Link do komentarza emeryt środa, 12 maja 2021 10:19 napisane przez emeryt

  Było na tym forum pytanie chyba do prezydenta miasta, ile od początku kosztuje nas ta Dolina Pojednania i jak zawsze lekceważenie społeczeństwa, bo odpowiedzi żadnej. Pytamy więc Panią Skarbnik o to samo, bo ona ma wiedzę największą. Oczywiście, że zapyta się prezydenta, czy może takiej odpowiedzi udzielić, a jeżeli dostanie odpowiedź odmowną, to niech to poda do wiadomości czytelników,ze ma zakaz udzielania odpowiedzi. A może dziennikarze zapytają szefa naszego urzędu o te koszty? Tak coś się wydaje, że te wszystkie nakłady starczyłyby na stworzenie pięknych miejskich ukwieconych skwerków, o ile gospodarka w mieście byłaby odpowiedzialna. A jaka jest wystarczy spojrzeć na ledwo sikający wodotrysk szumnie nazywany "fontanną".

 • Link do komentarza Agnieszka środa, 12 maja 2021 08:49 napisane przez Agnieszka

  Na szczęście w budżecie nie ma już wolnych środków. Najlepszym wyjściem byłoby całkowite odstąpienie od tego pomysłu. Zostawcie tą Dolinę Pojednania w spokoju. Dosyć już zadłużyliście Gniezno, Kochani PO-wcy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane