Jesteś tutaj:Gospodarka Lokal po aptece „pod lwem” trafił na przetarg
piątek, 30 kwietnia 2021 09:20

Lokal po aptece „pod lwem” trafił na przetarg

 

Za kwotę 730 tys. złotych Miasto Gniezno planuje zbyć lokal, w którym przez lata mieściła się siedziba Apteki pod Lwem. Właśnie ogłoszono przetarg na jego zbycie.

Lokal w kamienicy u zbiegu ul. Dąbrówki i Franciszkańskiej, który po opuszczeniu przez istniejącą tu od wielu lat aptekę miał zmienne szczęście do najemców (gościł jedynie sklep z towarem sprowadzanym z Niemiec), trafił właśnie na sprzedaż. Ta sprawa swojego czasu wywołała dyskusję na posiedzeniach Rady Miejskiej, ale urzędnicy i włodarze miasta obstają przy swoim iż obiekt ten trzeba zbyć.

Cały lokal ma powierzchnię aż 330 metrów kwadratowych, z czego sporą część zajmują pomieszczenia piwniczne - 116 metrów kwadratowych. Ich układ nie jest zbyt przyjazny, a wielu potencjalnych najemców rezygnowało z niego z uwagi na trudność w ich zagospodarowaniu. Na parterze natomiast znajduje się przestrzeń o powierzchni 184 metrów kwadratowych, rozlokowana w 10 pomieszczeniach i 4 korytarzach. Ponadto sklep posiada także antresolę składającą się z trzech pomieszczeń o powierzchni prawie 30 metrów kwadratowych. Lokal posiada doprowadzone wszystkie niezbędne instalacje.

Przetarg na zbycie lokalu odbędzie się 15 lipca br., a cena wywoławcza została ustalona na 730 tys. złotych. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 03 maja 2021 11:34 napisane przez wyborca

  Pamiętam, że była taka uchwała, by do sprzedaży przeznaczać wyłącznie lokale mieszkalne. Czy ta uchwała została anulowana? Jeżeli tak, to kiedy i gdzie jest jej treść?

 • Link do komentarza Jarek sobota, 01 maja 2021 17:57 napisane przez Jarek

  Będzie w tym miejscu pijalnia cedr-a polskiego. A w piwnicy będą zgromadzone dębowe beczki pełne tegorocznego, młodego, polskiego wina .

 • Link do komentarza GNIEZNIANIN piątek, 30 kwietnia 2021 16:19 napisane przez GNIEZNIANIN

  Pietrak niech kupi co nie stać go.

 • Link do komentarza Janusz piątek, 30 kwietnia 2021 10:43 napisane przez Janusz

  Pięknie! Podobno planowana jest pijalnia z burgerownią czynną 24h.
  Może uda się odmienić tę część Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane