Wydrukuj tę stronę
wtorek, 20 kwietnia 2021 11:34

Fragment ścieżki rowerowej na ul. Gdańskiej z dofinansowaniem

 
Fragment ścieżki rowerowej na ul. Gdańskiej z dofinansowaniem źródło: Google Street View

Miasto Gniezno otrzymało dofinansowanie w kwocie ponad 1 mln złotych na realizację odcinka ścieżki rowerowej, która powstanie wzdłuż ul. Gdańskiej.

1,4 mln złotych ma kosztować ścieżka rowerowa, która jeszcze w tym roku powstanie po wschodniej części ul. Gdańskiej, między Rondem im. Jacka Kaczmarskiego a Rondem Winiary. Realizacja zadania otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 1 mln złotych.

- Jest to równo kilometr. Ścieżka powstanie z asfaltu betonowego, a więc standardu oczekiwanego przez użytkowników rowerów. Ponadto wybrukowane będą nowe chodniki, zjazdy, zatoka autobusowa i co ważne, żeby poprawić poziom bezpieczeństwa, będzie również doświetlone przejście dla pieszych - mówił prezydent Tomasz Budasz. Prace przy realizacji zadania mają się zacząć jeszcze w maju - przetarg będzie ogłoszony w najbliższym czasie.

Również w tym roku powstanie dalsza część ścieżki rowerowej, od ronda Winiary aż do Wiaduktu Solidarności. Miasto Gniezno przygotowuje także zmianę organizacji ruchu na samym wiadukcie gdzie dopuszczony będzie ruch rowerowy na chodniku. Następnie na ul. Żwirki i Wigury realizowany jest projekt na kolejny fragment tras w postaci pasów rowerowych prowadzący aż do ul. Roosevelta. Wpisywać się ma on w zaplanowaną na przyszły rok przebudowę skrzyżowania ul. Chudoby i Żwirki i Wigury na rondo.

W tym roku zmiany doczeka się także ul. Roosevelta, gdzie wykonane zostaną pasy rowerowe po obu stronach jezdni - na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Sobieskiego aż do al. Reymonta. Zadanie to ma zostać zrealizowane w okresie letnim.

3 komentarzy