Wydrukuj tę stronę
czwartek, 15 kwietnia 2021 10:55

Dolina Pojednania ze strefami rekreacji

 
Dolina Pojednania ze strefami rekreacji archiwum redakcji

Jeszcze w tym roku mają zostać wykonane prace związane z realizacją w Dolinie Pojednania kilku stref rekreacji. Na to zadanie planuje się przeznaczyć 1,8 mln złotych.

W najbliższym czasie Miasto Gniezno ogłosi przetarg na realizację zadania, związanego z zagospodarowaniem terenu w Dolinie Pojednania. W ramach tych prac mają zostać wykonane m.in. roboty drogowe związane z przebudową układu ścieżek, remontu schodów od strony kościoła św. Jana oraz podestu.

Ponadto powstaną strefy rekreacji, takie jak wielofunkcyjny plac zabaw, dostosowany także do dzieci z niepełnosprawnością ruchową, a bliżej ul. św. Wojciecha siłownia zewnętrzna, także dla osób starszych. Ponadto przewiduje się realizację nowej infrastruktury parkowej - ławek, leżaków, hamaków, koszy na śmieci, psich pakietów, stolików z siedziskami oraz stojaki rowerowe. 

Roślinność w Dolinie nie ma zostać zmieniona - planowana jest wycinka czterech drzew o obwodzie poniżej 40 cm, a jedno zostanie przesadzone. Do rosnących od strony ul. św. Wojciecha śliw wiśniowych dołączonych zostanie kolejnych 9 sztuk. Przewidziano także nowe krzewy, pnącza, byliny i rośliny cebulowe. Całość zadania ma zostać zrealizowana do jesieni br.

4 komentarzy