Jesteś tutaj:Gospodarka Miasto wystawiło na sprzedaż kolejne działki na os. Pustachowa
piątek, 09 kwietnia 2021 08:04

Miasto wystawiło na sprzedaż kolejne działki na os. Pustachowa

 
Miasto wystawiło na sprzedaż kolejne działki na os. Pustachowa źródło: Google Street View

Szesnaście nieruchomości niezabudowanych o średniej powierzchni niespełna tysiąca metrów kwadratowych, wystawionych zostało na sprzedaż przez Miasto Gniezno.

Mowa o działach położonych na os. Pustachowa, w rejonie ulic Głogowej, Morwowej, Truskawkowej i Żurawinowej. Najmniejsza z nich ma powierzchnię 868 metrów kwadratowych, a największa 1163 metry kwadratowe - ich ceny wahają się od 79 882 złotych do ponad 100 tys. złotych. Na wszystkich nieruchomościach obowiązuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna lub mieszkanowo-usługowa.

- Działki są nieuzbrojone. W sąsiedztwie ulic Morwowej, Dereniowej, Truskawkowej, Żurawinowej znajduje się wyłącznie woda. Pełne uzbrojenie znajduje się w ulicach Czeremchowej i Pustachowskiej do skrzyżowania wskazanych ulic. Infrastrukturę techniczną niezbędną do funkcjonowania planowanych obiektów nabywca wykona we własnym zakresie i na własny koszt, na warunkach określonych przez dysponentów poszczególnych sieci - zawarto w dokumentacji przetargowej.

Dojazd do działek prowadzi od strony ul. Wrzesińskiej, Cisowej i Gębarzewskiej lub od strony ul. Pustachowskiej i Czeremchowej. Przetarg odbędzie się 25 maja. Jesienią ub. roku dla tego terenu odbył się przetarg na zbycie 22 innych nieruchomości, z których 19 znalazło nabywców. Obecnie z tej puli zostały jeszcze dwie nieruchomości, na które przetarg odbędzie się 20 maja br. - są to działki nr 97/20 i 97/18 o powierzchni ponad 1 tys. metrów kwadratowych za kwotę kolejno 84,3 tys. zł i 80,8 tys. zł.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Andrzej środa, 21 kwietnia 2021 12:48 napisane przez Andrzej

  Pamiętajcie o tym, że to jest cena wywoławcza. Będzie zapewne jak w poprzedniej licytacji działek z tego rejonu, że developerzy podbiją cenę do 120 tys plus VAT i wykupią większość, jak nie wszystkie działki.
  W poprzedniej licytacji działki się sprzedały za mniej więcej 150-180 tys. z VATem.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 11 kwietnia 2021 07:37 napisane przez mieszkaniec

  Norbi, a przecież do końcowej ceny Miasto doliczy jeszcze 23% VAT!!!

 • Link do komentarza Kilo sobota, 10 kwietnia 2021 06:37 napisane przez Kilo

  Lokalizacja jest fantastyczna. Bliskość terenów leśnych, rekreacyjnych, infrastruktury MPK. Dodatkowo plan zagospodarowania został wykonany jak trzeba (planowana szerokość układu komunikacyjnego, itp.). Podoba mi się też to iż spójny plan przygotowany jest dla całkiem sporego obszaru. Niewiele jest takich terenów na terenie miasta.

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 09 kwietnia 2021 20:50 napisane przez Obserwator

  Głupoty mówicie cena rewelacyjna bardzo dobra nie macie pojęcia.Na zadupiu jak Osiniec ,Lubochnia ,Strzyzewo kościelne i gdzieś te rejony beznadzieje są droższe działki,a punkt tam krytyczny.Tu Pustachowa to jest punkt lokalizacyjny bardzo dobry.
  Pustachowa na odludziu gość rzekł dobre pewnie nawet nie ma pojęcia gdzie to jest.

 • Link do komentarza MM piątek, 09 kwietnia 2021 19:07 napisane przez MM

  Norbi można prosić o namiar na tego właściciela?

 • Link do komentarza Norbi piątek, 09 kwietnia 2021 14:53 napisane przez Norbi

  Drogo, bardzo drogo. W lepszym miejscu prywatny właściciel wystawia w porównywalnej cenie działki podobnej wielkości, ale ze wszystkim mediami!

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski piątek, 09 kwietnia 2021 11:26 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Z taką ceną na odludziu i bez mediów - kpina ? Na co tym razem brakuje ? Kolejne króliki ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane