Jesteś tutaj:Gospodarka Prace przy wiadukcie postępują
środa, 24 marca 2021 08:41

Prace przy wiadukcie postępują

 

Działania związane z remontem przeprawy nad torami kolejowymi postępują cały czas do przodu - wykonana została już znaczna część nowego przyczółka oraz trwa zbrojenie kolejnego.

Prace przy remoncie wiaduktu, który od kilku miesięcy stoi "zdjęty" na południowym najeździe na przeprawę, cały czas są realizowane zgodnie z założeniami. Dolna część stalowej konstrukcji, po oczyszczeniu z warstw starej farby i rdzy, jest poddawana konserwacji, a bardziej uszkodzone przez korozję elementy są wymieniane na nowe. 

Jednocześnie osobno realizowane są prace związane z remontem przyczółków wiaduktu. Po północnej stronie, po rozbiórce spękanej konstrukcji, wykonane zostały nowe zbrojenia, które następnie oszalowano, a w ostatnich tygodniach zabetonowano. Południowy przyczółek jest na etapie zbrojenia. 

Jak informował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, na koniec miesiąca planuje się osiągnąć 40% wykonanych z zaplanowanych prac. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Obserwator środa, 24 marca 2021 11:28 napisane przez Obserwator

    Zrobią taki remont ze przed wjazdem na wiadukt będzie znak ograniczenie tonażu 2.5T,a przed remontem było 40 Ton przez 100 lat lub więcej i wytrzymało.Dobrze mówię?

  • Link do komentarza budowlaniec środa, 24 marca 2021 10:53 napisane przez budowlaniec

    Za wielu pracowników to tam nie widać.

  • Link do komentarza kierowca środa, 24 marca 2021 10:51 napisane przez kierowca

    A takie lepienie tych przyczółków to zda egzamin ? Nie lepiej od podstaw zrobić nowe ? Takie pytanie do fachowców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane