Jesteś tutaj:Gospodarka Wymień piec i otrzymaj dotację
piątek, 26 lutego 2021 09:51

Wymień piec i otrzymaj dotację

 

Do 12 marca trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania. Dotychczas z takiej możliwości skorzystało już kilkuset gospodarstw.

Dotacja, na którą nabór trwa od stycznia, może zostać udzielona na trwałą likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpienie go przez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ogrzewanie gazowe bądź elektryczne. Warunkiem jest skorzystanie z fabrycznie nowych wyrobów. Dofinansowanie mogą pozyskać osoby, które złożą prawidłowo wypełnione wnioski jako osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne lub przedsiębiorcy. O środki mogą ubiegać się także jednostki sektora finansów publicznych.

Wysokość dotacji wynosi 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 2500 złotych w lokalach lub budynkach z istniejącą instalacją c.o. lub do 4000 złotych w lokalach lub budynkach bez instalacji c.o.

Wnioski o udzielenie dotacji wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, ul. Lecha 6 lub pocztą na adres ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno. Po 12 marca 2021 roku tj. terminie ich dostarczenia do urzędu, dokumenty zostaną poddane ocenie pod względem formalnym - na ten rok zaplanowano w budżecie kwotę 150 tys. złotych. 

Warunkiem wypłaty dotacji jest brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy względem miasta - środki należy rozdysponować i rozliczyć nie później niż do 31 października 2021 roku. Więcej informacji i niezbędne dokumenty znaleźć można na stronie Urzędu Miejskiego.

2 komentarzy

  • Link do komentarza anna niedziela, 28 lutego 2021 18:00 napisane przez anna

    150 tyś a ile dotacji??? połowę kosztów ale tylko 2,5 tys a co można zrobić za 5 tyś zł??? ani podłączyć gazu do budynku, ani zakupić pieca więc na co 2,5 tyś ma wystarczyć????

  • Link do komentarza Stefan12 piątek, 26 lutego 2021 10:03 napisane przez Stefan12

    Na "malowanie trawy" przy jeziorze Jelonek jest 7 mln zł i to na pierwszy etap.
    A na likwidację kopciuchów, która rzeczywiście odczuwalnie i szybko poprawi ekologię to raptem 150 tys. zł.

    Takie pro-eko są nasze władze samorządowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane