Wydrukuj tę stronę
środa, 17 lutego 2021 11:41

Remont ul. Wolności - wyznaczono objazdy

 

Już wkrótce rozpocznie się zaplanowany na rok remont ul. Wolności. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość - wyznaczono objazdy.

Przebudowa ulicy Wolności będzie możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 2 mln 350 tys. złotych tj. połowy kosztów, planowanych do przeznaczenia na to zadanie (łącznie ponad 5 mln zł). Jak już wcześniej przedstawiciele Urzędu Miejskiego wyjaśniali, to właśnie jest przyczyną realizacji inwestycji w czasie, kiedy akurat trwa m.in. remont wiaduktu - w innym przypadku środki na gruntowny remont mogłyby zostać utracone.

Jak dziś poinformowano w Magistracie, przebudowa ulicy rozpocznie się w marcu 2021 roku i będzie realizowana etapami - tak by jej mieszkańcy mogli dojechać do swoich posesji. Jednocześnie jednak zorganizowany zostanie objazd dla samochodów chcących jechać z ul. Witkowskiej na ul. Wrzesińską lub w drugą stronę - w zależności czy to będzie ruch lokalny czy tranzytowy.

Każdy objazd dla poszczególnych etapów będzie inny:

  • Etap 1 od marca do czerwca 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od Grunwaldzkiej do Armii Poznań. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa, Grunwaldzką i Leśną lub odcinkiem ul. Wolności, Grunwaldzką i Leśną.
     
  • Etap 2 w lipcu i sierpniu 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Armii Poznań do ul. Witkowskiej. Objazd od ul Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Wolności, Armii Poznań i Leśną, lub Wolności, Grunwaldzką i Leśną.
     
  • Etap 3 od września do listopada 2021 będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Pułkowej do Grunwaldzkiej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa lub przez koszary, ul. Grunwaldzką i Wolności. Ruch lokalny będzie odbywał się także ulicami: Artyleryjską, Pułkową i Hożą.
     
  • Etap 4 od grudnia 2021 r. do kwietnia 2022 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Wrzesińskiej do Pułkowej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: ul. Hożą, Pułkową i Wolności, lub Cymsa albo przez koszary, Grunwaldzką i ul. Wolności. W przeciwnym kierunku będzie można skorzystać także z ul. Artyleryjskiej.

Ponadto zaplanowano objazd dla autobusu linii nr 4 - kursować on będzie ul. Leśną, Witkowską, 17 Dywizji Piechoty, Armii Krajowej, Grunwaldzką, Cymsa i Wrzesińską.

 

Galeria

9 komentarzy