Jesteś tutaj:Gospodarka Remont ul. Wolności - wyznaczono objazdy
środa, 17 lutego 2021 11:41

Remont ul. Wolności - wyznaczono objazdy

 

Już wkrótce rozpocznie się zaplanowany na rok remont ul. Wolności. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość - wyznaczono objazdy.

Przebudowa ulicy Wolności będzie możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 2 mln 350 tys. złotych tj. połowy kosztów, planowanych do przeznaczenia na to zadanie (łącznie ponad 5 mln zł). Jak już wcześniej przedstawiciele Urzędu Miejskiego wyjaśniali, to właśnie jest przyczyną realizacji inwestycji w czasie, kiedy akurat trwa m.in. remont wiaduktu - w innym przypadku środki na gruntowny remont mogłyby zostać utracone.

Jak dziś poinformowano w Magistracie, przebudowa ulicy rozpocznie się w marcu 2021 roku i będzie realizowana etapami - tak by jej mieszkańcy mogli dojechać do swoich posesji. Jednocześnie jednak zorganizowany zostanie objazd dla samochodów chcących jechać z ul. Witkowskiej na ul. Wrzesińską lub w drugą stronę - w zależności czy to będzie ruch lokalny czy tranzytowy.

Każdy objazd dla poszczególnych etapów będzie inny:

 • Etap 1 od marca do czerwca 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od Grunwaldzkiej do Armii Poznań. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa, Grunwaldzką i Leśną lub odcinkiem ul. Wolności, Grunwaldzką i Leśną.
   
 • Etap 2 w lipcu i sierpniu 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Armii Poznań do ul. Witkowskiej. Objazd od ul Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Wolności, Armii Poznań i Leśną, lub Wolności, Grunwaldzką i Leśną.
   
 • Etap 3 od września do listopada 2021 będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Pułkowej do Grunwaldzkiej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa lub przez koszary, ul. Grunwaldzką i Wolności. Ruch lokalny będzie odbywał się także ulicami: Artyleryjską, Pułkową i Hożą.
   
 • Etap 4 od grudnia 2021 r. do kwietnia 2022 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Wrzesińskiej do Pułkowej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: ul. Hożą, Pułkową i Wolności, lub Cymsa albo przez koszary, Grunwaldzką i ul. Wolności. W przeciwnym kierunku będzie można skorzystać także z ul. Artyleryjskiej.

Ponadto zaplanowano objazd dla autobusu linii nr 4 - kursować on będzie ul. Leśną, Witkowską, 17 Dywizji Piechoty, Armii Krajowej, Grunwaldzką, Cymsa i Wrzesińską.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Marcin środa, 24 lutego 2021 19:54 napisane przez Marcin

  Jestem ciekaw jak będzie wyglądał 4 etap objazd ul Hożą odcinek do ul Pułkowej jeszcze zimą . Wszyscy korzystający z tego odcinka utoną w błocie lub uszkodza zawieszenie przez dziury. No chyba że położą tam aswalt

 • Link do komentarza Kiniu piątek, 19 lutego 2021 16:37 napisane przez Kiniu

  Autobus linii 4 od prawie roku już nie jeździ podobnie jak linia 14 ze względu na pandemie i pozamykane szkoły. Możę rządzący MPK wpadli by na pomysł aby uruchomić jakieś połączenie dla osób mieszkających na osiedlu Osiniec i |Kawiary. W tej chwili brak autobusów z tej części miasta, a z końca Osińca do ulicy Witkowskiej na autobus to dla starszej osoby to daleka droga.

 • Link do komentarza Michał z Grunwaldzkiej piątek, 19 lutego 2021 00:20 napisane przez Michał z Grunwaldzkiej

  Bardzo sprytny objazd w 1. i 2. etapie przez Grunwaldzką-Leśną. Ludzie parkują na tym skrzyżowaniu jak idą pobiegać do lasu. Poza tym widoczność tam niemal zerowa przez płoty prywatnych posesji; wąski asfalt i bardzo duży ruch rodzin z dziećmi z racji braku chodnik i pobocza doprowadzi do tragedii.... Ten, kto to wymyślił lepiej niech zmieni plany póki ktoś nie zginie potrącony przez jakiegoś idiotę.

 • Link do komentarza Nnn czwartek, 18 lutego 2021 19:08 napisane przez Nnn

  Bardzo mądrze! Nie dość że wiadukt zamknięty, to jeszcze w tym samym czasie Wolności, ktora właśnie była "objazdem"
  Gratuluję jakże mądrej decyzji

 • Link do komentarza niepodam czwartek, 18 lutego 2021 16:38 napisane przez niepodam

  jakbyś potrafił czytać to na dole jest objazd dla tranzytu.

 • Link do komentarza Gość środa, 17 lutego 2021 20:25 napisane przez Gość

  No dobrze a Tiry tymi uliczkami? A może mają dokładać 50km by przejechać? Jak one mają jechać?

 • Link do komentarza doradca środa, 17 lutego 2021 16:30 napisane przez doradca

  Wystarczy wyrównać nawierzchnie na drodze przy lesie leci równolegle do wolności i będzie spokój. W tej chwili już sporo ludzi korzysta z tej drogi jak są korki . tylko jest w stanie opłakanym

 • Link do komentarza Zenek środa, 17 lutego 2021 15:41 napisane przez Zenek

  Rozumiem, że autorzy objazdów byli na wizji lokalnej i widzieli jak wygląda zakręt przed i skrzyżowanie Leśna, Grunwaldzka. Widoczność ograniczona przez płot, wąsko i niebezpiecznie. Bukmacherzy powinni zakłady zacząć przyjmować ile będzie w tym miejscu stłuczek . Podziwiać należy będzie kunszt kierowców autobusu nr 4, którzy będą tam manewrować. No i ciekawi mnie w jaki sposób zostanie ograniczony tranzyt Grunwaldzką i Leśną bo dwa Tiry na w/w skrzyżowaniu to dopiero będzie jazda.

 • Link do komentarza kierowca środa, 17 lutego 2021 13:50 napisane przez kierowca

  To może warto pomyśleć aby na ul. Cymsa z ul. Wrzesińską wybudować rondo. Obecnie z ul. Cymsa na zielonym świetle to max 3 samochody są w stanie wyjechać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane