Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 lutego 2021 09:35

Otworzyła się restauracja. „Spełniamy wszystkie wytyczne”

 
Restauracja Leo Libra Restauracja Leo Libra źródło: Google Street View

Od wczoraj klienci ponownie mogą skorzystać z oferty restauracji Leo Libra, mieszczącej się przy ul. Spichrzowej. Uczestniczą oni jednak w... szkoleniu z konsumpcją.

Utrzymujące się obostrzenia spowodowały, że wielu restauratorów znajduje się w sytuacji bez wyjścia. W styczniu w Gnieźnie odbył się protest środowiska właścicieli lokali gastronomicznych, jednak mimo organizacji podobnych manifestacji w innych miastach kraju, do tej pory ich sytuacja nie zmieniła się. Otwarto muzea, kina, zmieniono także inne ograniczenia, ale restauracje, puby czy kawiarnie wciąż mogą wydawać posiłki tylko na wynos. W Gnieźnie jako pierwsza zdecydowała się otworzyć restauracja Leo Libra przy ul. Spichrzowej.

Od niedzieli 14 lutego lokal zaprasza wszystkich na... szkolenie z konsumpcją. Jak poinformowała nas właścicielka restauracji Barbara Kędzierska-Bajer, całość odbywa się zgodnie z prawem i przy zachowaniu wszelkich obostrzeń. Lokal został bowiem wynajęty firmie zewnętrznej, dla której restauracja świadczy usługi cateringowe: - Firma przeprowadza szkolenia w części teoretycznej, a w praktyce daje również konsumpcję - przekazała nam i jak dalej dodała, pod kątem sanitarnym przepisy są w pełni spełniane bardziej nawet niż wskazują na to przepisy: - Spełniamy wszystkie wytyczne. 

Restauracja zaprasza na swoim Facebooku na szkolenia, które odbywać się mają codziennie od godziny 12 do 20. Pierwsi klienci pojawili się już wczoraj, a kolejni zapowiadają swoje przybycie. Miejsca co prawda są ograniczone, ale na udział w szkoleniu sobie zarezerwować telefonicznie. Restauracja wciąż także przyjmuje zamówienia na dowóz.

13 komentarzy