Jesteś tutaj:Gospodarka Powiększono ofertę sprzedaży. Czy będzie chętny na zakup byłej przychodni?
piątek, 29 stycznia 2021 09:36

Powiększono ofertę sprzedaży. Czy będzie chętny na zakup byłej przychodni?

 

Działka przy ul. Wyszyńskiego, na której znajduje się jeden z okazalszych budynków w centrum Gniezna, została powiększona o kolejny fragment terenu. To ma pomóc w docelowej sprzedaży nieruchomości.

Na czwartkowym posiedzeniu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, radni podjęli uchwałę o woli sprzedaży działki o powierzchni 319 metrów kwadratowych, położonych przy budynku na ul. Wyszyńskiego 4. Mowa tu o dawnej siedzibie przychodni, która od kilku lat stoi opuszczona.

Nieruchomość, na której stoi budynek, zgodnie z decyzją radnych z początku 2014 roku została przeznaczona do sprzedaży. Wówczas też działkę o powierzchni 1347 metrów kwadratowych wyceniono na kwotę 2 mln 574 tys. złotych. Obiekt trafił na przetarg, ale mimo ogłoszenia kilku rozstrzygnięć, nie znalazł się nikt zainteresowany kupnem nieruchomości. Wiąże się z nią bowiem kilka problematycznych kwestii. Pierwszą jest fakt, że prowadzi przy niej wyjazd i wjazd dla karetek zespołów ratownictwa medycznego. Drugim jest to, że sama działka jest niewielka i nie daje zbyt dużego pola manewru dla nowego nabywcy, który chciałby zyskać chociażby kilka miejsc postojowych. Trzeci aspekt to stan techniczny budynku, który wymaga gruntownego remontu.

W trakcie czwartkowej sesji radni podjęli uchwałę, która ma docelowo poprawić sytuację nieruchomości. Po pierwsze do kolejnego przetargu na sprzedaż dołączona będzie przyległa działka o powierzchni 319 metrów kwadratowych, dzięki czemu zyska się łączną powierzchnię ponad 1650 metrów kwadratowych.  

Ponadto, jak przekazano w trakcie zdalnego posiedzenia, wkrótce też mają zostać poczynione dalsze kroki w kierunku utworzenia wyjazdu dla karetek ZRM od strony ul. Sienkieiwcza, o którym to pomyśle pisaliśmy kilka miesięcy temu. Dzięki temu budynek dawnej przychodni ma zyskać na atrakcyjności i docelowo może znaleźć kupca.

Za jaką kwotę całościowo nieruchomość zostanie wystawiona tym razem? Trzeba poczekać na wycenę rzeczoznawcy oraz ogłoszenie przetargu.

6 komentarzy

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 01 lutego 2021 11:09 napisane przez urzędas

  Taki problem teraz jest z dziekanką, a tam miejsca tyle, ze parki chcą urządzać. Dlaczego więc nie buduje się w tym miejscu nowej stacji Pogotowia ratunkowego? Dogodny dojazd do wszystkich szybkich tras w razie wypadków, bezkolizyjny wyjazd ze szpitala (Światła). Dlaczego możni tego samorządu nie starają się więc o środki na tę budowę? Czegoś tutaj nie sposób zrozumieć. Gniezno staje się miastem nieudaczników, którzy nie potrafią pukać do skutku tam, gdzie potrzeba.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 01 lutego 2021 11:04 napisane przez czytelnik

  Panie Marku Z. - W aktach notarialnych takich warunków być nie może, więc mimo, iż zgadzam się z panem, ze budynek należy sprzedać, to może być nieuniknione, ze taka sprzedaż może stać się przedmiotem spekulacyjnym i na to niestety ani Starostwo ani nikt inny nie będzie miał wpływu.

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 01 lutego 2021 07:36 napisane przez Marek

  Jak będzie zrobiony nowy wyjazd dla karetek pogotowia na ulice Jana Pawła II , to przecież ten wyjazd można również udostępnić ewentualnemu nowemu właścicielowi tego budynku. Wtedy może szybciej znajdzie on nabywcę !. Wystarczy jeden zapis w akcie notarialnym o służebności !

 • Link do komentarza Marek Z. niedziela, 31 stycznia 2021 10:01 napisane przez Marek Z.

  No tym razem to ja pana Gruszczyńskiego wezmę w obronę. Ta kamienica była kiedyś piękna i może być piękna i teraz, ale potrzebuje olbrzymich nakładów finansowych. Powiatu jeszcze długo nie będzie stać na taki remont, od dachu po piwnice. Wobec tego jeżeli chcemy tą kamienicę uratować dla następnych pokoleń, to jedynym ratunkiem jest jej sprzedaż .! Jeden warunek trzeba tylko zapisać w akcie sprzedaży. Że najemca rozpocznie remont najdalej w ciągu pięciu lat. Inaczej akt sprzedaży powinien się z automatu unieważnić !

 • Link do komentarza avalon sobota, 30 stycznia 2021 13:56 napisane przez avalon

  Ten budynek ma lokalizację, która ma utrudniony wyjazd z posesji. Wjazd jeszcze jako tako ale z wyjazdem jest problem.
  Sygnalizacja świetlna ma trzy relacje bezkolizyjne, zawsze jak jest włączona jakieś samochody czekają na zielone a godzinach szczytu przepustowość skrzyżowania jest skrajnie graniczna. Do tego chodnikiem porusza się wiele osób.
  Wyjazd bezpośrednio na skrzyżowanie będzie bardzo trudny lub wręcz nawet niebezpieczny, dodatkowo oczekujące na wyjazd pojazdy będą blokować chodnik. Karetki nie miały takiego problemu z wiadomych powodów a pozostałych pojazdów które stamtąd wyjeżdżają obecnie jest niewiele. Jak powstanie tam jakaś działalność z parkingiem dla klientów będzie zupełnie inaczej.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 29 stycznia 2021 11:23 napisane przez mieszkaniec

  Taki piękny budynek. Dlaczego w tym kraju władza niszczy takie perełki ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane