Wydrukuj tę stronę
piątek, 22 stycznia 2021 12:56

CK eSTeDe w nowej odsłonie już otwarty

 

Po blisko trzech latach od ogłoszenia planowanej inwestycji i ponad dwóch latach od terminu, kiedy miała zostać faktycznie ukończona, dokonano otwarcia przebudowanej siedziby Centrum Kultury "Scena To Dziwna".

Przebudowane wnętrza, nowe instalacje (w tym wentylacja), udogodnienia dla osób planujących w przyszłości korzystać z oferty kulturalnej, a także wyjątkowe wykończenie elewacji i zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Tak właśnie prezentuje się nowa-stara siedziba CK eSTeDe, stojąca u zbiegu ul. Roosevelta i Sobieskiego. W piątkowe południe dokonano oficjalnego otwarcia odnowionego gmachu.

Przebudowa, choć przerwana w pewnym momencie, po przerwie spowodowanej koniecznością odstąpienia od umowy, stwierdzenia źle wykonanych prac i poszukaniu nowego wykonawcy (oraz dodatkowych środków), po trzech latach od ogłoszenia zamysłu tej inwestycji dobiegła końca. 

- W 2018 roku we wrześniu miał być oddany ten budynek, który jest związany z kulturą powiatową. Moi poprzednicy pozyskali duże środki z Urzędu Marszałkowskiego na rzecz tej inwestycji - 4,5 miliona złotych. 1 milion złotych był z zasobów budżetu powiatu. Inwestycja 5,5-milionowa zakończyła się katastrofą - doszło do takich wypaczeń i błędów, które w efekcie kosztowały nas 4 mln złotych. Inwestycja, która powinna kosztować 5,5 miliona kosztowała zdecydowanie powyżej 9 mln złotych. Sprawa jest w prokuraturze - mówił o przebiegu tej inwestycji starosta Piotr Gruszczyński i jak dodał: - Po dwóch latach udało się to wyprowadzić na prostą. Miasto i Powiat odzyskuje z powrotem budynek, który - mam nadzieję - będzie kreował kulturę na bardzo dobrym poziomie. Mimo iż mamy pandemię, ale w końcu kiedyś się ona skończy, z tego miejsca zapraszamy do tego ciekawego obiektu.

Przebudowany gmach mieści w sobie salę koncertową na 180 osób, która doczekała się oczekiwanej wentylacji, a także sale do tańca ludowego, baletu, ćwiczeń dla orkiestry, sala prób, studio nagrań, sala multimedialna i działania kreatywnego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

13 komentarzy