piątek, 18 grudnia 2020 13:01

Zakończono remont ul. Cienistej i skrzyżowania z ul. Dalkoską

 

Po wielu latach oczekiwania droga prowadząca przez osiedle "bliźniaków" w zachodniej części Gniezna została wyremontowana.

Odcinek ul. Cienistej o długości 220 metrów od dawna wymagał niezbędnej naprawy zarówno chodników, jak i samej nawierzchni. Ulica, która pamiętała jeszcze czasy, jak przechodził nią tranzyt w kierunku Wrześni (zanim w latach 80. wybudowano wiadukt w ciągu ul. Kostrzewskiego), po każdych opadach deszczu wypełniała się kałużami. W tym roku, po licznych apelach mieszkańców, Powiatowy Zarząd Dróg w końcu przeprowadził remont tej ulicy.

Na całej długości droga zyskała nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, a także nowe chodniki. Ponadto uregulowany został system odprowadzania wody z jezdni. W rejonie skrzyżowania z ul. Dalkoską, Gajową i Rzepichy uregulowano układ drogowy m.in. poprzez wybudowanie wysepek oddzielających ruch oraz malując nowe znakowanie poziome. W przetargu na wykonanie inwestycji wybrano firmę, która zaoferowała realizację zadania za 450 tys. złotych.

 

11 komentarzy

 • Link do komentarza krzysztof mieszkaniec ul. Cienistej wtorek, 22 grudnia 2020 01:25 napisane przez krzysztof mieszkaniec ul. Cienistej

  Odniosę się do bezpieczeństwa pieszych przy ul. Cienistej. Dlaczego krawężniki są na tym samym poziomie co ulica. Przecież krawężnik powinien stanowić odgrodzenie ruchu pieszego od ruchu pojazdów. Zaraz po otwarciu ulicy dało się zauważyć, że pojazdy wykorzystują ten błąd - jeżdżą po chodniku podczas gdy pojazd z przeciwka omija samochody stojące po przeciwnej stronie ulicy gdzie parkowanie jest dozwolone. Strach pomyśleć gdy będzie ślisko to wtedy już nie będzie można wychodzić z domu. Zrobienie równej nawierzchni spowodowało zwiększenie prędkości samochodów przemieszczania się ulicą Cienistą . Na temat skrzyżowania ul. Cienistej z ulicą Dalkoską to brak słów. Realizacja skrętu z Cienistej w ul. Dalkoską odbywa się przez wykonane wysepki tak jak chodniki przy ul. Cienistej. Poza ładną wizualizacją tragedia.

 • Link do komentarza Marzena poniedziałek, 21 grudnia 2020 12:42 napisane przez Marzena

  Szkoda, że ciągle nic nie wykombinowali w sprawie połączenia skrzyżowań ulicy Słowackiego i ulicy Staszica z ulicą Roosevelta. Między ulicą Słowackiego i ulicą Staszica jest tyle miejsca , że można by było obie te ulice połączyć jednym, dużym rondem. Wtedy sprawa wjazdu na ulicę Roosevelta z ulicy Słowackiego i z Staszica byłoby dużo bezpieczniejsze i co najważniejsze dużo płynniejsze.

 • Link do komentarza Mieszkam tu poniedziałek, 21 grudnia 2020 11:12 napisane przez Mieszkam tu

  Dlaczego nie ma tam ronda? Remont był świetną okazja na jego utworzenie

 • Link do komentarza kierowcy z osiedla Konikowo niedziela, 20 grudnia 2020 18:46 napisane przez kierowcy z osiedla Konikowo

  Gniezno nie ma szczęścia do władzy. Wszystko robi się na hurra, brak planowania i systemowych rozwiązań na lata. Przykład? proszę bardzo. Wymieniana na wszystkich zebraniach i forach ulica Marcinkowskiego, która miała być przedłużona do Roosevelta. Nawet ślepy zauważy, że jest na to przygotowana. Wyjazd z osiedla Konikowo został przygotowany bezkolizyjny, bo są światła, ale Budasz swoim uporem zamknął (narazie tylko, bo wiecznie nie będzie prezydentem) ten przejazd tworząc jakiś dziwaczny chodniczek dla pieszych i siusiarnię dla psów i jakieś inne esy floresy. Byle tylko zamknąć możliwość wyjazdu z ul. Marcinkowskiego. To ja się pytam, po co tworzy się wieloletnie plany, jak jeden człowiek może wszystko zmienić wg swojego widzimisię? A mieszkańcy chcący wyjechać z Konikowa niech się tłuką przez Libelta albo Słowackiego i niech czatują na możliwość włączenia się do ruchu, w lewo do miasta ryzykując przy tym swoim życiem, bo ruch w ciągu dnia jest na Roosevelta ciągły. Lekceważenie potrzeb mieszkańców jest jak widać cechą tej władzy.

 • Link do komentarza szofer niedziela, 20 grudnia 2020 12:38 napisane przez szofer

  Ad. Tiger-jak to w Gnieźnie. Najpierw coś wykombinują, jak na św. Michala, a potem poprawiają. Bardziej nie dało się skomplikować tego skrzyżowania!

 • Link do komentarza avalon sobota, 19 grudnia 2020 18:06 napisane przez avalon

  Dziwne te skrzyżowania w Gnieźnie ostatnio robią.
  Wrzesińska x Kostrzewskiego, Dalkoska x Wawrzyńca, Słowackiego x Reymonta, Witkowska x Osiniec i teraz to.

  Pasy ruchu skrajnie wąskie, nieczytelne rozwiązania, niejasne oznakowanie poziome, brak miejsca na powtórzone oznakowanie pionowe, strzałki kierunkowe w absurdalnych miejscach jak np to cudo:

  http://www.gniezno24.com/media/k2/galleries/22265/b008.jpg

  Ta strzałka wskazuje skręt na chodnik, do czyjejś bramy? W tym miejscu nie ma już innej opcji jazdy jak tylko w kierunku Orzeszkowej / Kostrzewskiego. Nie powinno być w tym miejscu żadnego znaku poziomego.
  Takie oznakowanie poziome jest wymagane i wystarczające. Jednak tutaj widać że brakuje znaku pionowego C11 na drugiej wysepce.

  http://www.gniezno24.com/media/k2/galleries/22265/b003.jpg

  Wcześniej była chaos, teraz tez jest chaos...
  I nie poprawiono tam wcale bezpieczeństwa tylko pozornie zwiększono przepustowość relacji Dalki - Centrum. Pozornie, bo limitują ją przejazdy kolejowe.
  Przepraszam że się wymądrzam, ale wydaje mi się że drogi projektuje dla Gniezna jakaś bardzo słaba firma, delikatnie mówiąc. Jako logistyk nie mogę patrzeć na takie coś bez uwag, aż oczy bolą.
  I niestety kierowcy będą tracić nerwy a niektórzy zniżki w oc...

 • Link do komentarza Batman sobota, 19 grudnia 2020 16:51 napisane przez Batman

  Najlepsi są kierowcy od torów jadący na wprost w ciernistą co chwila ktoś tak jedzie lub skręca w lewo.

 • Link do komentarza juras sobota, 19 grudnia 2020 14:27 napisane przez juras

  No cóż ludziom zawsze coś nie pasuje a z reguły tym którzy nic w życiu nie zrobią. Uważam, że Gniezno zaczyna wyglądać jakoś przyzwoicie a nie jak za poprzedników. Panie Prezydencie Budasz tak trzymać.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski piątek, 18 grudnia 2020 22:35 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Życzę powodzenia wyjeżdżającym z Cienistej w lewo przez dwa pasy, gdy jest ograniczona widoczność z prawej strony ( trzeba ustąpić pierwszenstwa). Zatrzymiesz się, by ustąpić pierwszenstwa, a tu na pasie na wprost z dalkoskiej wyjedzie i dzwon z boku. Poszerzona ulica, ale żeby tam rondo zrobić, to nikt nie pomyślał. Lepsza organizacja ruchu dla każdego kierunku.

 • Link do komentarza JAREK piątek, 18 grudnia 2020 21:25 napisane przez JAREK

  Przejście dla pieszych, które było obok sklepu jest teraz pod samym sklepem...
  Ni jak teraz zatrzymać się na szybkie zakupy...
  Ktoś to przemyślał aby padł ten sklep....???
  Ponoć w pobliżu ma powstać Dino....

 • Link do komentarza szosowiec piątek, 18 grudnia 2020 13:39 napisane przez szosowiec

  No. Teraz to ten układ drogowy jest dla kierowców naprawdę czytelny. Dziękujemy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane