Jesteś tutaj:Gospodarka Tylko jeden projekt z dofinansowaniem z FIL
czwartek, 10 grudnia 2020 09:33

Tylko jeden projekt z dofinansowaniem z FIL

 
Tylko jeden projekt z dofinansowaniem z FIL źródło: Google Street View

W drugim rozdaniu środków pochodzących z Funduszu Inwestycji Lokalnych, tylko jedna jednostka otrzymała dofinansowanie w jego ramach.

Kilka dni temu poinformowano o rozdysponowaniu drugiej transzy 12 mld złotych, które trafiły do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnijmy iż w sierpniowym rozdaniu powiat gnieźnieński uzyskał kwotę 15,9 mln złotych, które zostaną rozdysponowane na wszystkie samorządy. Najwięcej uzyskał wtedy powiat gnieźnieński - 5,2 mln złotych oraz Miasto Gniezno - 3 mln złotych. 

Obecnie poinformowano o rozdaniu drugiej transzy środków w ramach FIL - z 12 mld złotych na województwo wielkopolskie przeznaczone zostało 794 mln złotych. Tylko pół miliona złotych trafi do powiatu gnieźnieńskiego - dokładnie do Gminy Łubowo, która planuje te środki przeznaczyć na realizację dwóch zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej oraz dodatkowej infrastruktury. Inwestycja ta, niezbędna dla mieszkańców, kosztować ma 703 tys. złotych. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Wyborca czwartek, 10 grudnia 2020 21:48 napisane przez Wyborca

    Po prostu pisiory olały ludzi w naszym powiecie i nie dały pieniędzy. Wszystko pchają na wschód. Pamiętajcie przy urnach.

  • Link do komentarza powiatowy czwartek, 10 grudnia 2020 10:08 napisane przez powiatowy

    Cienko, cienko, coraz cieniej. Czy naprawdę nie ma nikogo w tych urzędach, którzy potrafią się starać o każdą złotówkę?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane