Jesteś tutaj:Gospodarka Kolejna rozpadająca się kamienica na sprzedaż
piątek, 20 listopada 2020 11:58

Kolejna rozpadająca się kamienica na sprzedaż

 

Na przetarg wystawiony został kolejny budynek, należący jeszcze do zasobów miejskich, którego stan techniczny jest zły i wymaga kapitalnego remontu lub rozbiórki.

Po kamienicy przy ul. Łąkowej, która do tej pory nie znalazła swojego nabywcy i również znajduje się w złym stanie technicznym, Miasto Gniezno przeznaczyło na sprzedaż kolejny dom wielorodzinny. Budynek znajdujący się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 9 został wykwaterowany w ostatnich miesiącach i obecnie jest opuszczony.

Dwupiętrowa kamienica, częściowo podpiwniczona, ulokowana jest na nieruchomości o powierzchni 778 m², na której znajduje się także drugi budynek mieszkalny, położony w tylnej części działki. - Obiekt w niskim standardzie i złym stanie technicznym. Pozostały teren stanowi niewielki obszar do obsługi, częściowo utwardzony lub pokryty zielenią - zawarto w treści ogłoszenia o przetargu. Działka położona jest na nieznacznym wzniesieniu, podchodzącym w kierunku cmentarza św. Piotra. Nieruchomość podłączona jest do wszystkich sieci uzbrojenia. Regulacji w postaci służebności przesyłu wymaga przyłącze kanalizacyjne.

Przetarg na zbycie nieruchomości odbędzie się w połowie stycznia br. Cena wywoławcza wynosi 428 tys. złotych.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Były mieszkaniec wtorek, 08 grudnia 2020 23:54 napisane przez Były mieszkaniec

  Ludzie opamiętajcie się ta chata nawet na zamieszkanie się nie nadaje jedyne co z nią trzeba zrobić to ją zburzyć stara zapleśniała chałupa

 • Link do komentarza nopisdu środa, 02 grudnia 2020 11:10 napisane przez nopisdu

  Miasto - wyburzyć i postawić budynek z mieszkaniami socjalnymi.

 • Link do komentarza gonzo poniedziałek, 23 listopada 2020 11:49 napisane przez gonzo

  Na restaurację się nie nadaje, bo same stypy nie utrzymają lokalu, a przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w takiej knajpie organizować wesela. Więc odpada.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 22 listopada 2020 22:00 napisane przez mieszkaniec

  Tak naprawdę, to żaden interes! Bo czy ktoś będzie chciał zamieszkać nawet w dobrym mieszkaniu przy ruchliwej trasie mając na zapleczu skarpę z grobami i w sąsiedztwie zakład pogrzebowy?

 • Link do komentarza ADM sobota, 21 listopada 2020 15:53 napisane przez ADM

  W tę chatę trzeba by zo najmniej z dwie bańki wpakować, żeby to barachło miało jeszcze jakiś sens. I te parę mieszkań zacznie przynosić stopę zwrotu za 20-25 lat!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane