Jesteś tutaj:Gospodarka Spore zainteresowanie działkami na os. Pustachowa
piątek, 23 października 2020 08:50

Spore zainteresowanie działkami na os. Pustachowa

 
Spore zainteresowanie działkami na os. Pustachowa źródło: Google Street View

Za ponad 2,2 miliony złotych zostały sprzedane działki niezabudowane, położone w rejonie ulic Dereniowej, Morwowej, Truskawkowej i Żurawinowej. 

Na początku września Miasto Gniezno ogłosiło przetarg na zbycie 22 nieruchomości, położonych przy ww. ulicach na os. Pustachowa. Najmniejsza z nich ma powierzchnię 869 metrów kwadratowych, a największa 1258 metrów kwadratowych - ich ceny wahały się od 69 tys. złotych do ponad 96 tys. złotych. Na wszystkich nieruchomościach może powstać zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

Do przetargu, który odbył się tydzień temu, wystartowało sporo zainteresowanych - na niektóre z działek było kilku chętnych, a ich ceny były znacznie podbijane w górę. Ostatecznie z 22 z nich, o wartości wywoławczej 1 935 344 złotych, sprzedano 19 za łączną cenę 2 232 500 złotych. Do pozostałych trzech nieruchomości nie zgłosił się nikt chętny. 

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Marian Brzeczyk sobota, 24 października 2020 15:00 napisane przez Marian Brzeczyk

  czesc tych dzialek nalezala do babci z kozami. zapisala je tutejszemu proboszczowi a on fortune nie mala zarobil. za bog zaplac

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 23 października 2020 22:07 napisane przez mieszkaniec

  Bardzo drogo, wychodzie średnio za działkę 120 tysięcy złotych. Czy do tego jeszcze 23 % vatu? Biorąc pod uwagę fakt znacznego oddalenia do centrum, brak pełnego uzbrojenia, trudności komunikacyjne dojazdu do centrów handlowych, to znam działki do kupna znacznie lepsze i w lepszych punktach, bliżej miasta, z uzbrojeniem.

 • Link do komentarza Andrzej piątek, 23 października 2020 09:28 napisane przez Andrzej

  Warto do tego wszystkiego dodać, że większość działek została zakupiona przez deweloperów. Zwykły człowiek nie ma szans, żeby wygrać taką działkę.
  Może i są to prawa rynku ale zyskując 300 tys w stosunku do ceny wywoławczej miasto pozbyło zwykłych ludzi możliwości zakupu tych nieruchomości na rzecz deweloperów...
  Za kilka lat będzie można kupić domy w stanie developerskim za 800 tys zł. na tych działkach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane