Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Rycerska już skanalizowana
wtorek, 20 października 2020 11:52

Ul. Rycerska już skanalizowana

  UM
Ul. Rycerska już skanalizowana źródło: UM

Prawie 1,8 miliona złotych kosztowały prace budowlane, związane z budową sieci kanalizacyjnej w ciągu ul. Rycerskiej na os. Arkuszewo.

Od maja trwały prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej przy ulicy Rycerskiej. Wspólna inwestycja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miasta Gniezna została ukończona 13 października.

W ramach inwestycji wykonano roboty  budowlane polegające na ułożeniu sieci kanalizacji sanitarnej odprowadzającej ścieki o łącznej długości ponad 814 metrów oraz sieci kanalizacji deszczowej służącej wyłącznie do odwodnienia pasa drogowego o łącznej długości ponad 928 metrów.

Roboty zakończyły się odtworzeniem nawierzchni asfaltowej ulicy Rycerskiej. Całkowita wartość inwestycji to prawie 1 mln 800 tysięcy złotych.

3 komentarzy

 • Link do komentarza as wtorek, 20 października 2020 22:13 napisane przez as

  Ciekawe dlaczego takie inwestycje miejskie tam? Kto z UM buduje tam dom?

 • Link do komentarza Sąsiadka wtorek, 20 października 2020 21:49 napisane przez Sąsiadka

  Do sąsiada z ul Wodnej:
  Spokojna twoja rozczochrana, droga zostanie wyprostowana przy okazji remontu drogi i budowy chodnika... teraz tylko tymczasowo nawierzchnia została przywrócona do pierwotnego kształtu ;) jeszcze bedzie przepięknie!

 • Link do komentarza sąsiad z ul Wodnej wtorek, 20 października 2020 14:44 napisane przez sąsiad z ul Wodnej

  eJ eJ eJ . Panie redaktorze! To nie jest jeszcze koniec remontu ulicy Rycerskiej. To jeszcze nie koniec wydatków na remont tej najważniejszej ulicy . W przyszłym roku remont będzie jeszcze KONTYNUOWANY !! Przede wszystkim firma drogowa będzie kładła jeszcze drugi dywanik asfaltu. tz. warstwę trudno ścieralną. A potem nastąpi jeszcze budowa chodnika po zachodniej stronie tej ulicy. Ile to jeszcze będzie nas, podatników gnieźnieńskich kosztowało? Nie wiem. Ale podejrzewam, że następne dwa miliony złotych. Ale najbardziej wścieka mnie co innego. Dlaczego tej ulicy się nie "prostuje" ? Dlaczego przy "najważniejszych" posesjach ta ulica .... oddala się od ich płotu ? Czy dlatego , że przejeżdżające samochody mogły by pochlapać szyby w niektórych domach ? A może dlatego, żeby samochód oczekujący na wjazd przed bramą najważniejszej posesji nie wystawał swoją "dupką " na ulicę ? Ale co to mnie obchodzi, że ktoś ma aż ta długą brykę ? Przecież mógł sobie kupić krótkiego Smarta, zamiast wypasionego Audi. Prawda?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane