środa, 05 sierpnia 2020 13:33

Przebudowa ul. Rzeźnickiej na deptak na półmetku

 

Trwają prace przy przebudowie ul. Rzeźnickiej, która od jesieni tego roku stanie się deptakiem. Obecnie nowa nawierzchnia jest już ułożona na większej części drogi, choć do końca jest jeszcze dużo do zrobienia.

Przebudowa ul. Rzeźnickiej rozpoczęła się wiosną tego roku. Od tego czasu mieszkańcy tutejszych domów mają na pewno więcej trudności z dostaniem się do swoich domów, nie mówiąc już o dojeździe. Sprzyjająca pogoda pozwala jednak na utrzymywanie odpowiedniego tempa prac, które do tej pory objęły już sporą część drogi.

Obecnie nowa nawierzchnia z kostki ułożona jest już na większej części drogi, choć nie jest ona jeszcze wzmocniona materiałem uszczelniającym. Również chodniki wykonane zostały na części odcinków, a obecnie trwa wykonywanie kolejnej wyspy, w której po ukończeniu prac ma się pojawić zieleń. Prace od samego początku posuwają się od ul. Chrobrego w kierunku ul. Warszawskiej i docelowo mają zostać zakończone w październiku br.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 13 sierpnia 2020 10:55 napisane przez Mieszkaniec

  Przerwy między "brukiem" takie, że po miesiącu każda będzie luźna.Dodatkowo część ulicy ułożona i pozostawiona bez obsypania. Słabo to widzę.

 • Link do komentarza Kiniu wtorek, 11 sierpnia 2020 16:52 napisane przez Kiniu

  Panie redaktorze jaki półmetek do końca jeszcze daleko. Plany co chwila są zmieniane to co jest zrobione to za chwile zmiana planu się tworzy coś nowego. Projektanci czy wykonawcy niech biorą przykład z Parkingu przy stadionie tam już widać półmetek a miesiąc temu zaczęto budowę a tu już kostka położona i krawężniki jeszcze wjazd i będzie koniec. Ale tak się robi remonty w Gnieźnie długo z usterkami i sam beton w centrum.

 • Link do komentarza Anna sobota, 08 sierpnia 2020 11:12 napisane przez Anna

  Rynek zamkną ul. Rzeżnicką również czyli połowę ul Warszawskiej także? Widzę te tłumy ludzi którzy biegną po pracy na loda, albo tych co zaparkują przy Maxie lub przy cmentarzu i pójdą do orange i innych punktów usługowych. Handel padnie i wszystko co tyle lat było a nagle zaczęło komuś przeszkadzać!!! Żeby za szpital się tak brali jak za zamykanie tych uliczek...

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 06 sierpnia 2020 10:45 napisane przez mieszkaniec

  Przerost formy nad treścią.

 • Link do komentarza avalon środa, 05 sierpnia 2020 20:36 napisane przez avalon

  Nawet ładnie wygląda ta jezdnia. Szkoda tylko że na Rzeźnickiej żeby oglądać ładne rzeczy trzeba będzie chodzić z opuszczoną głową bo tylko nawierzchnia będzie ładna. Największym szkaradztwem jest jednak piętrowy barak w którym niedawno był pożar - kto jest jego właścicielem? Miasto czy osoba prywatna? To barachło zajmuje prawie 1/4 długości obu pierzei tej uliczki i obniża jej poziom niemal do zera. Ratusz ładny, część budynków po remoncie elewacji a to dziadostwo nadal straszy. Wyburzyć i sprzedać działkę.

 • Link do komentarza zapobiegliwy o kasę   Miasta Gniezna środa, 05 sierpnia 2020 14:55 napisane przez zapobiegliwy o kasę Miasta Gniezna

  Robia ok . Ale ulica Rzeźnicka , ani plac budowy nie są ogrodzone. Kostka brukowa położona, ale szczeliny miedzy kostkami nie są wypełnione zaprawą. Panie przechodzące tą ulicą wpadają już swoimi bucikami w te przerwy miedzy kostkami granitowymi . Szczególne eleganckie panie turystki są narażone na skręcenie swoich nóżek. Jeżeli cała ulica nie jest zamknięta dla ruchu pieszego . A nawet sam plac budowy nie jest wydzielony, to ja się pytam . Kto będzie odpowiadał za wypadki na tym niedokończonym bruku budowanej od nowa ulicy Rzeźnickiej ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane