Wydrukuj tę stronę
niedziela, 12 lipca 2020 10:13

W dawnych koszarach ma powstać parking wielopoziomowy

 

Na placu po byłej jednostce wojskowej przy ul. Sobieskiego powstać ma parking wielopoziomowy. Pierwszy krok w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia już wykonano.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, działacze podjęli uchwałę o woli sprzedaży nieruchomości położonej w centralnej części dawnego kompleksu wojskowego przy ul. Sobieskiego. Są to działki obecnie zajmowane przez parking użyczony Miastu Gnieznu, a więc w części przylegającej do szkolnej hali sportowej. 

Łączna powierzchnia nieruchomości, która zostanie przeznaczona do sprzedaży, obejmuje ok. 1,14 hektara - jej wartość jest wstępnie szacowana na 2,5 mln złotych. W planie zagospodarowania przestrzennego, który został przyjęty kilka miesięcy temu, na tej nieruchomości mogą być lokowane obiekty usługowe, w tym także parkingi wielopoziomowe. Informację o zamiarze realizacji takiej inwestycji przekazano w trakcie sesji.

Według obowiązującej uchwały, może tu powstać nawet pięć kondygnacji nadziemnych parkingu wielopoziomowego. Zakładając, że zabudowane może zostać nawet 80% tej nieruchomości, na tym miejscu może zostać wykonanych kilkaset miejsc postojowych na kilku poziomach. Nie są obecnie jednak znane szczegóły realizacji tej inwestycji. Dojazd do obiektu ma zostać zapewniony od ul. Chrobrego i Sobieskiego. 

 

6 komentarzy