niedziela, 12 lipca 2020 10:13

W dawnych koszarach ma powstać parking wielopoziomowy

 

Na placu po byłej jednostce wojskowej przy ul. Sobieskiego powstać ma parking wielopoziomowy. Pierwszy krok w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia już wykonano.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, działacze podjęli uchwałę o woli sprzedaży nieruchomości położonej w centralnej części dawnego kompleksu wojskowego przy ul. Sobieskiego. Są to działki obecnie zajmowane przez parking użyczony Miastu Gnieznu, a więc w części przylegającej do szkolnej hali sportowej. 

Łączna powierzchnia nieruchomości, która zostanie przeznaczona do sprzedaży, obejmuje ok. 1,14 hektara - jej wartość jest wstępnie szacowana na 2,5 mln złotych. W planie zagospodarowania przestrzennego, który został przyjęty kilka miesięcy temu, na tej nieruchomości mogą być lokowane obiekty usługowe, w tym także parkingi wielopoziomowe. Informację o zamiarze realizacji takiej inwestycji przekazano w trakcie sesji.

Według obowiązującej uchwały, może tu powstać nawet pięć kondygnacji nadziemnych parkingu wielopoziomowego. Zakładając, że zabudowane może zostać nawet 80% tej nieruchomości, na tym miejscu może zostać wykonanych kilkaset miejsc postojowych na kilku poziomach. Nie są obecnie jednak znane szczegóły realizacji tej inwestycji. Dojazd do obiektu ma zostać zapewniony od ul. Chrobrego i Sobieskiego. 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 13 lipca 2020 10:59 napisane przez senior

  Parkin wielopoziomowy to przyszłość wielu zakorkowanych miast i nic w tym nadzwyczajnego. Pomysł jest spóźniony o kilka lat, pisałem o takim parkingu wielokrotnie i jak widać Budasz jednak czyta wszystkie komentarze. Powoli dochodzi do wniosków wysuwanych przez realistów niezależnie od strony politycznej. Gdyby tak jeszcze chciał posłuchać ich w wielu innych sprawach dla Gniezna, to może Gniezno wreszcie by zaczęło się zmieniać na lepsze, bo z tego marazmu, jaki jest obecnie nie wyjdziemy przez kolejne dziesięciolecia, a niektóre nietrafione decyzje obecnej władzy, a także poważnych zaniedbań nie da się odrobić już nigdy.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski niedziela, 12 lipca 2020 22:21 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Jaki burak rządzi , taki cukier dostają jego wyborcy.

 • Link do komentarza OBYWATEL RP niedziela, 12 lipca 2020 16:47 napisane przez OBYWATEL RP

  nasze lewackie miasto wybrało lewicowego przywódce. PO zawsze sprzedawało cały dorobek. przypomnę, że prezydent Budasz zrobił TBS i umieścił tam byłego prezydenta Kowalskiego, który to po przekroczeniu wieku emerytalnego nagle postanowił zamknąć spółkę TBS bo nie była opłacalna i ja się pytam gdzie śledztwu w tej sprawie??? oby na prezydenta polski nie wybrali Trzaskowskiego bo znów zacznie się wyprzedawanie polskiego kapitału i twierdzenie, ze po co nam port lotniczy skoro mamy w Berlinie

 • Link do komentarza Karol niedziela, 12 lipca 2020 14:08 napisane przez Karol

  Szkoda, że nasze władze lokalne wyprzedają wszystko co mają. Zamiast bezpłatnego parkingu buforowego płatny i prywatny parking wielopoziomowy. Pomysł bardziej bardziej skomplikowany i czasochłonny dla kierowców, drenujący portfele. Krótkowzroczne te sprzedawanie gruntów, tylko po to by łatać budżet

 • Link do komentarza mateusz77 niedziela, 12 lipca 2020 11:41 napisane przez mateusz77

  Stary pomysł na nowo odgrzany. Węszę partnerstwo publiczno-prywatne, gdyż miasto raczej środkami nie grzeszy. Zwłaszcza, że to inwestycja bardziej droga, niż to co mieliśmy na targowisku. Inna kwestia to rozwiązanie komunikacyjne - rozumieć należy, że zlikwidowany zostanie bruk położony w czasach pruskich? A sama ul. Chrobrego będzie się na pewno nieźle korkować, jak wszyscy urzędnicy kilku instytucji po 15 zaczną wyjeżdżać z parkingu, z którego korzystania będą niejako zmuszeni odgórnie. Już teraz robi się niezły kibel kiedy jest 15 i na Chrobrego tworzy się korek.

 • Link do komentarza realista niedziela, 12 lipca 2020 10:28 napisane przez realista

  TO PRIMA APRILIS ?.. Trzy miesiące opóźnienia !! KTO TO SFINANSUJE ? Przecież Miasto Gniezno jest prawie bankrutem. Ma długów więcej niż jest trzcin w jeziorze Jelonek! Myślę , że jest to taki wyborczy HEJT !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane