Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 lipca 2020 13:55

Działka w centrum sprzedana za milion złotych

 

Firma działająca w branży budowlanej została właścicielem nieruchomości, położonej na terenie dawnych koszar przy ul. Sobieskiego. Działkę sprzedało Starostwo Powiatowe.

Pod koniec marca br. informowaliśmy o przetargu na zbycie nieruchomości o powierzchni 4195 metrów kwadratowych, częściowo zabudowanej budynkami magazynowymi i garażami, zlokalizowanej we wschodniej części dawnych koszar. 

Działka została wystawiona na sprzedaż za kwotę 1 mln 18 tys. złotych - wadium w terminie wpłacił tylko jeden zainteresowany podmiot, który następnie zakupił nieruchomość za kwotę 1 mln 28 tys. złotych. Jest to ERESCO SP. z o.o. sp k. z Poznania, działająca w branży budowlanej, mająca za sobą realizację różnych inwestycji obiektów mieszkalnych, handlowych, usługowych czy produkcyjnych.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość w znacznej części jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Dawniej w jej miejscu stał wschodni blok koszarowy, zbombardowany we wrześniu 1939 roku (taki sam jak od ul. Sobieskiego), dlatego zgodnie z MPZP planowane w tym miejscu inwestycje budowlane zakładać powinny odtworzenie bryły zabudowy po obrysie i w określonej wysokości. 

 

5 komentarzy