wtorek, 07 lipca 2020 13:55

Działka w centrum sprzedana za milion złotych

 

Firma działająca w branży budowlanej została właścicielem nieruchomości, położonej na terenie dawnych koszar przy ul. Sobieskiego. Działkę sprzedało Starostwo Powiatowe.

Pod koniec marca br. informowaliśmy o przetargu na zbycie nieruchomości o powierzchni 4195 metrów kwadratowych, częściowo zabudowanej budynkami magazynowymi i garażami, zlokalizowanej we wschodniej części dawnych koszar. 

Działka została wystawiona na sprzedaż za kwotę 1 mln 18 tys. złotych - wadium w terminie wpłacił tylko jeden zainteresowany podmiot, który następnie zakupił nieruchomość za kwotę 1 mln 28 tys. złotych. Jest to ERESCO SP. z o.o. sp k. z Poznania, działająca w branży budowlanej, mająca za sobą realizację różnych inwestycji obiektów mieszkalnych, handlowych, usługowych czy produkcyjnych.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość w znacznej części jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Dawniej w jej miejscu stał wschodni blok koszarowy, zbombardowany we wrześniu 1939 roku (taki sam jak od ul. Sobieskiego), dlatego zgodnie z MPZP planowane w tym miejscu inwestycje budowlane zakładać powinny odtworzenie bryły zabudowy po obrysie i w określonej wysokości. 

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza szperacz piątek, 10 lipca 2020 22:53 napisane przez szperacz

  idor, późniejszych relacji tej firmy w necie nie ma. Może mieli urlop?

 • Link do komentarza sami swoi piątek, 10 lipca 2020 14:46 napisane przez sami swoi

  sami swoi

 • Link do komentarza Idor czwartek, 09 lipca 2020 14:06 napisane przez Idor

  @wtorek, 07 lipca 2020 15:24 napisane przez szperacz w którym roku to było????????????????

 • Link do komentarza szperacz 2 wtorek, 07 lipca 2020 20:43 napisane przez szperacz 2

  może barterem się rozliczyli szperacz

 • Link do komentarza szperacz wtorek, 07 lipca 2020 15:24 napisane przez szperacz

  Dane o tej firmie nie powalają z nóg : Najwyższa szacunkowa wartość udzielonego tej firmie zamówienia to 845 026,97 PLN w ramach ogłoszonego przez Zespół Opieki Zdrowotnej przetargu, którego przedmiotem było Rozbudowa kompleksu budynków szpitalnych Zespołu Opieki Zdrowotnej z zagospodarowaniem terenu wokół szpitala przy ul. 3-go Maja 37 w Gnieźnie. Etap I - Przebudowa wnętrza Segmentu A oraz B na potrzeby tymczasowej organizacji wybranych jednostek funkcjonalnych szpitala.
  Najniższa szacunkowa wartość przetargu, jaki wygrała ta firma to 46 636,87 PLN. Przedmiot tego zamówienia to Rozbudowa kompleksu budynków szpitalnych Zespołu Opieki Zdrowotnej z zagospodarowaniem terenu wokół szpitala przy ul. 3-go Maja 37 w Gnieźnie. Etap I - Przebudowa wnętrza Segmentu A oraz B na potrzeby tymczasowej organizacji wybranych jednostek funkcjonalnych Szpitala Przetarg ogłoszony był przez Zespół Opieki Zdrowotnej.
  Miasta, w których tej firmie najczęściej udzielane są zamówienia publiczne to: Gniezno (2 przetargi na łączną kwotę 891 663,84 zł).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane