Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 lipca 2020 10:44

Rusza przebudowa parkingu przy stadionie żużlowym

 
Rusza przebudowa parkingu przy stadionie żużlowym źródło: dokumentacja projektowa

Od przyszłego tygodnia rozpoczynają się prace przy budowie parkingu obok stadionu żużlowego. Kierujący powinni się nastawić na utrudnienia w tym rejonie.

W związku z rozpoczynającą się od 13 lipca budową parkingu buforowego Park&Ride, przy ul. Wrzesińskiej będą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Związane są one z zajęciem całego placu pod budowę, ale także prowadzonymi pracami przy samej drodze. Przewidywany czas zakończenia prac to koniec października 2020 r. Oznacza to też, że zmotoryzowani będą musieli korzystać z innych miejsc na pozostawienie swojego samochodu podczas meczu lub zajęć w pobliskiej szkole wyższej.

W ramach tego zadania powstanie utwardzony plac parkingowy z setką miejsc postojowych, a także stojaki rowerowe. Cały teren ma zyskać odwodnienie za pomocą studni chłonnych, oświetlenie, a nawierzchnia, ułożona z kostki brukowej, ma przepuszczać wody opadowe. Wjazd i wyjazd znajdować się będzie od ul. Wrzesińskiej, bliżej przejazdu kolejowego. 

Inwestycja jest częścią projektu pn. „Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego”. 

7 komentarzy