Jesteś tutaj:Gospodarka Nowa remiza dla OSP Strzyżewo Smykowe już na jesień
środa, 03 czerwca 2020 09:24

Nowa remiza dla OSP Strzyżewo Smykowe już na jesień

 
Nowa remiza dla OSP Strzyżewo Smykowe już na jesień źródło: dokumentacja projektowa

Do połowy listopada br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewie Smykowym będą mieli wykonaną nową remizę. Umowa z wykonawcą zadania została już podpisana.

Wczesną wiosną Gmina Gniezno ogłosiła postępowanie na przebudowę i rozbudowę remizy strażackiej w Strzyżewie Smykowym. Jest to kolejna tego typu inwestycja w ostatnich latach, poprawiająca warunki służby druhów oraz przechowywania sprzętu tego typu jednostki na terenie gminy. Konieczność realizacji tego zadania spowodowana była także dostarczeniem nowego pojazdu dla OSP. Problemem stał się brak garażu, w którym mógłby on stanąć. 

Wokół realizacji nowej remizy przetoczyły się długie dyskusje między działaczami w Radzie Gminy Gniezno, w których brali udział także strażacy. Kwestią dyskusyjną był zakres inwestycji, jaka jest wymagana w tej wsi oraz realne potrzeby jednostki. Ostatecznie w marcu br. ogłoszono przetarg na wykonanie przebudowy i rozbudowy remizy, który właśnie doczekał się finalizacji. Do rozstrzygnięcia stanęło w sumie sześć firm, które przedstawiły od 972 tys. złotych do nawet 2 mln 99 tys. złotych brutto. Ostatecznie wybrana została oferta firmy LUX-BUD Romana Wosia z Trzemeszna, która zostanie wykonana za kwotę 972 494 złotych brutto - 1 czerwca miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadania.

Inwestycja zakłada powiększenie garażu remizy do trzech zamykanych bramami stanowisk, a także rozbudowę części socjalnej o sanitariaty z prysznicami, kuchnię oraz salę przeznaczoną na spotkania. Całość ma zostać wykonana do 20 listopada br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane