Jesteś tutaj:Gospodarka Niedaleko Gniezna powstaje VR Inkubator dla firm
czwartek, 21 maja 2020 17:01

Niedaleko Gniezna powstaje VR Inkubator dla firm

 
Niedaleko Gniezna powstaje VR Inkubator dla firm źródło: Powiat Gniezno

W nieodległym od Gniezna Fałkowie w Gminie Łubowo trwa budowa inkubatora przedsiębiorczości pn. VR Inkubator. Jego otwarcie planowane jest w lipcu 2021 roku.

Obiekt, powstający w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach swojej działalności dostępny będzie przede wszystkim dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Inwestycja zakłada powstanie obiektu o powierzchni użytkowej ponad 1400 metrów kwadratowych, w pełni dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo obiekt ma mieć 3 kondygnacje - każda zagospodarowana w inny sposób. 

W VR Inkubatorze świadczone mają być usługi infrastrukturalne związane z wynajmem takiej przestrzeni jak sale przystosowane do korzystania z technologii VR, sale konferencyjne, open space, biura indywidualne czy archiwum. 

Inwestorowi, którym jest firma DC Centrum sp. z o.o. oraz MTD Consulting Marcin Król, zależy na tym aby poznać potrzeby firm z sektora MŚP działających na terenie Wielkopolski, w tym w szczególności powiatu gnieźnieńskiego. Umożliwi to stworzenie oferty, która odpowiadać będzie istniejącemu popytowi na usługi z zakresu inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Ankieta skierowana do przedsiębiorców dostępna jest pod adresem: https://dc-centrum.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne i jest anonimowa. Wyniki badań zostaną udostępnione publicznie i posłużą wyłącznie do celów badawczych.

2 komentarzy

  • Link do komentarza inkubator czy inkubator poniedziałek, 25 maja 2020 12:14 napisane przez inkubator czy inkubator

    Miał być polski grafen i elastyczne bio ogniwa fotowoltaiczne. Szpiegostwo gospodarcze ma się dobrze.

  • Link do komentarza omen poniedziałek, 25 maja 2020 10:17 napisane przez omen

    Najpierw budowa, a potem pytania czy jak? Trochę nie rozumiem, że najpierw się inwestuje, a potem pyta czy to potrzebne... ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane