Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 maja 2020 09:14

Dawna szkoła trafiła na sprzedaż

 

Nieruchomość z liczącym ponad sto lat budynkiem po dawnej szkole podstawowej na Róży został wystawiony na sprzedaż. 

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż nieruchomość, położoną przy ul. Zamiejskiej na os. Róża. Obiekt ulokowany jest na skraju dawnej wsi, przy Jeziorze Koszyk. Działka o powierzchni 549 metrów kwadratowych zabudowana jest pochodzącym z 1912 roku budynkiem szkolnym. Obiekt jest podpiwniczony, dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. Obecnie jest on wykorzystywany w celach mieszkalnych, ale nierentowność jego dalszego utrzymania powoduje, że zdecydowano się o wystawieniu całej nieruchomości na sprzedaż. 

- Dojazd do nieruchomości prowadzi od strony centrum miasta poprzez ulice Orcholską i Wełnicką od północy lub Zamiejską od południa. Dostęp do nieruchomości następuje z drogi bocznej do ulicy Zamiejskiej, zasadnicza część znajduje się w pierwszej linii zabudowy - zawarto w opisie przetargowym. Sam budynek szkoły podlega ochronie konserwatorskiej.

Przetarg na zbycie nieruchomości odbędzie się w drugiej połowie lipca br. Całość została wystawiona na sprzedaż za cenę wywoławczą w wysokości 738 tys. złotych. 

 

1 komentarz