czwartek, 05 marca 2020 12:48

Wymienią nawierzchnię na ul. Orcholskiej

 
Wymienią nawierzchnię na ul. Orcholskiej fot. Rafał Wichniewicz

Powiatowy Zarząd Dróg przygotowuje się do ułożenia nowej nakładki bitumicznej na fragmencie ul. Orcholskiej na Winiarach. Remontu doczeka się też fragment ul. Kościuszki.

PZD wyłoni wkrótce wykonawcę prac, obejmujących remont ul. Orcholskiej. Mowa o odcinku o długości 270 metrów, łączącym ul. Winiary z ul. Lednicką. W ramach przetargu na to zadanie, planuje się zdjęcie starej nawierzchni i ułożenie nowej o szerokości 6,7 metra. Poza tym nie planuje się żadnych dodatkowych robót w obrębie tej ulicy. 

Drugim zadaniem, które chce zlecić PZD, to wymiana nawierzchni na ul. Kościuszki w Gnieźnie. Mowa o odcinku o długości około 60 metrów, położonym pomiędzy ul. Warszawską a św. Wawrzyńca. Tu również zadanie polegać będzie na zdjęciu starej, uszkodzonej nawierzchni i ułożeniu nowej na całej szerokości ulicy. 

Na oba zadania, które mają zostać wykonane do czerwca 2020 roku, PZD planuje przeznaczyć 110 tys. złotych. 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Marco niedziela, 08 marca 2020 14:02 napisane przez Marco

  Takie główne drogi objazdowe dookoła osiedli to wstyd dla miasta i zarządcy drogi. Posiadacze samochodów powinni mieć darmowe parkingi w Gnieznie w ramach rekompensaty za częste naprawy zawieszenia. Parodia i w pobliżu następna ruchliwa ulica to Rycerska gdzie przez figurę jest zwezony pas ruchu a ludzie mijają się latajac po wyrwach

 • Link do komentarza Marek niedziela, 08 marca 2020 08:30 napisane przez Marek

  Radku. Mój drogi . A podatków to my nie płacimy ?????

 • Link do komentarza Piotr sobota, 07 marca 2020 21:40 napisane przez Piotr

  Radek nikt nic w tym mieście za darmo nie wykonuje. Władza bierze sowite wynagrodzenie za swoja pracę, a inwestycje komunalne są "za darmo" ani nie z pieniędzy władzy, tylko z naszych wspólnych, wszystkich mieszkańców. Więc o co Tobie chodzi ?

 • Link do komentarza Radek sobota, 07 marca 2020 08:23 napisane przez Radek

  A placicie za te miejsca parkingowe, ze ma ktoś je za darmo zbudować?

 • Link do komentarza Benedykt piątek, 06 marca 2020 21:03 napisane przez Benedykt

  Zrywanie starej nawierzchni asfaltowej i kładzenie nowej w sytuacji nie wyznaczenia szerokość jezdni którą jednoznacznie określają krawężniki, oraz brak tak potrzebnych w tym miejscu zatok postojowych jest zaprzeczeniem sensownego wydawania pieniędzy. Czyż nie lepiej zebrać niezbędne środki finansowe i zrobić to tak, jak przykładowo wykonano remont ulicy Biskupińskiej na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Konkludując: albo wykonać remont tak jak należy, albo nie robić go wcale.

 • Link do komentarza Pro-wizorka czwartek, 05 marca 2020 21:00 napisane przez Pro-wizorka

  A chodnika jak nie było, tak nie będzie....

 • Link do komentarza MZ czwartek, 05 marca 2020 19:45 napisane przez MZ

  Ulica ulicą, a co z miejscami do parkowania przy tej ulicy. Zostaną one chociaż okrawężnikowane i utwardzone zwałowanym gruzem betonowym ? Te miejsca są tak samo potrzebne jak nowa nawierzchnia na samej ulicy. Dzięki ich zaprojektowaniu i wyznaczeniu krawężnikami ta wiejska droga stanie się dopiero wtedy miejską, cywilizowaną ulicą.

 • Link do komentarza majomir czwartek, 05 marca 2020 18:46 napisane przez majomir

  po co to trzeba poszerzyć

 • Link do komentarza Przemo czwartek, 05 marca 2020 15:42 napisane przez Przemo

  Może kiedyś nastąpi remont ulicy Kłeckoskiej ale to niestety droga wojewódzka a że jest drogą wjazdową do Gniezna z S5 kogo to w Poznaniu interesuje.....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane