Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 lutego 2020 10:26

Nad Jeziorem Powidzkim powstanie duży kompleks hotelowy?

 
Nad Jeziorem Powidzkim powstanie duży kompleks hotelowy? źródło: Kurier Słupecki, wizualizacja inwestora

Bardzo dużą inwestycję, polegającą na budowie dwóch obiektów hotelowych wraz z mariną dla łodzi i jachtów planuje wybudować prywatna firma nad Jeziorem Powidzkim.

O zamiarze realizacji tej inwestycji informuje Kurier Słupecki, który powołuje się na wniosek o opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, złożony w miejscowym urzędzie gminy. Dotyczy on prywatnej działki, zlokalizowanej  niedaleko Anastazewa. Na nieruchomości o powierzchni około 1 hektara, położonej bezpośrednio nad Jeziorem Powidzkim, prywatny inwestor planuje realizację dwóch dużych obiektów hotelowych, złożonych z ośmiu pięter. W budynkach zlokalizowane ma zostać 60 apartamentów oraz 80 pokoi hotelowych. 

Dodatkowo obok nich ma powstać marina przeznaczona dla łodzi i jachtów dla powidzkiego akwenu. Według planów inwestycja o nazwie Anastazewo Marina*** ma mieć łączną powierzchnię użytkową 12 tys. metrów kwadratowych. Całkowity koszt inwestycji, jak informuje Kurier Słupecki, ma wynieść 50 mln złotych. Realizacja pociągać będzie za sobą konieczność budowy drogi prowadzącej do kompleksu i niezbędnej infrastruktury sieciowej.

Złożenie wniosku o opracowanie MPZP nie oznacza od razu wydania pozwolenia na realizację takiej inwestycji. Projektanci opracowujący plan będą musieli się pochylić nad różnymi aspektami tego przedsięwzięcia w połączeniu z przeznaczeniem pozostałych nieruchomości w pobliżu. Wpływ na kształt zagospodarowania będą miały także konsultacje społeczne. Nie da się ukryć, że powstanie obiektu mogłoby odcisnąć spory wpływ na krajobraz otoczenia Jeziora Powidzkiego, stąd też pojawiające się już w sieci skrajne opinie na temat ww. projektu.

15 komentarzy