wtorek, 04 lutego 2020 15:47

Zielony certyfikat dla Galerii Gniezno

  mn
Zielony certyfikat dla Galerii Gniezno zdjęcie nadesłane

Galeria Gniezno otrzymała certyfikat ekologiczny Breeam In-Use uzyskując ocenę Excellent w dwóch kategoriach: Asset Performance oraz Building Management.

Wysoki wynik potwierdza stosowanie w Centrum Handlowym rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju zarówno w sposobie zarządzania jak i w zakresie funkcjonowania budynku. Certyfikat Breeam In-Use przyznawany jest istniejącym obiektom, które spełniają restrykcyjne wymagania w zakresie środowiskowym i społecznym.

Standard Breeam In-Use od lat stosowany jest na całym świecie, to aktualnie jeden z najważniejszych systemów oceny budynków komercyjnych w Europie. Schemat powstał w 2009 roku, jednak z biegiem czasu jest modernizowany i udoskonalany. Certyfikowane obiekty znajdują się obecnie w ponad 30 krajach. System odnosi się do budynków już istniejących, funkcjonujących na rynku minimum dwa lata.

Breeam In-Use pozwala ocenić budynek pod wieloma aspektami: energia, woda, transport, zarządzanie, odpady, zanieczyszczenia, zdrowie i dobre samopoczucie, użytkowanie gruntów i ekologia, materiały. Każda kategoria jest indywidualnie oceniania i ma wpływ na wynik całościowy. 

Galeria Gniezno spełniła określone zasady, osiągając maksymalne wyniki w dwóch kategoriach Asset Performance, między innymi za politykę segregowania odpadów z uwzględnieniem miejsca składowania. Jednocześnie dzięki systematycznie prowadzonym działaniom uzyskała wysokie noty w pozostałych punktach. Centrum Handlowe prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, realizuje projekt zieleni zakładający wypełnienie rabat i terenów zielonych wokół galerii roślinami miododajnymi takimi jak np. liliowce i jeżówka, a
także wprowadza wiele udogodnień dla rowerzystów oraz motocyklistów. Na uwagę zasługuje również wymiana oświetlenia na terenie parkingu na LED, dzięki której znacząco zmniejszy się zużycie energii elektrycznej. Ponadto w celu zminimalizowania nocnego zanieczyszczenia światłem emitowanym przez oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne zamontowano zegar sterujący, a także podzielono oświetlenie na dwie strefy. 

- Stale dążymy do tego, by efektywnie zarządzać obiektem. W dobie powszechnego dbania o ekologię kluczowe stają się przede wszystkim rozwiązania pozwalające chronić środowisko. Uzyskanie tak wysokiej oceny Breeam In-Use jest zarówno dla nas Dyrekcji Galerii jak i Zarządcy Obiektu APSYS POLSKA S.A oraz właściciela obiektu Ezraya Investments Sp. z o.o. znaczącym wyróżnieniem podkreślającym nasz stały rozwój - przyznaje Paulina Ostrowska, Dyrektor Centrum Handlowego Galeria Gniezno.
 

4 komentarzy

 • Link do komentarza oli wtorek, 04 lutego 2020 22:35 napisane przez oli

  Piciu.i bardzo dobrze.wybierz sobie inne miejsce,bardziej przyjazne tobie i bardziej komfortowe,a niech do galerii idą ci którzy są z tego zadowoleni

 • Link do komentarza ? wtorek, 04 lutego 2020 20:17 napisane przez ?

  Czy w kraju zagranicznym gdzie mówią w obcym języku, w przypadku Galerii otrzymującej certyfikat ekologiczny "Breeam In-Use" , udziela się informacji w języku polskim o uzyskaniu oceny doskonałej w dwóch kategoriach: Wydajność zasobów i Zarządzanie budynkiem ?

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 04 lutego 2020 18:46 napisane przez rezigiusz

  Nie no INFORMACJA DNIA :-)

 • Link do komentarza Piciu wtorek, 04 lutego 2020 18:33 napisane przez Piciu

  A brak cieplej wody w toaletach to tez ekologia? Dodatkowo zaduch na korytarzach mieszający się z zapachem jedzenia... jestem jak musze, zdecydowanie wole unikać tego miejsca.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane