środa, 15 stycznia 2020 17:03

Płatny parking Spółdzielni przy ul. Gdańskiej już gotowy

 
Płatny parking Spółdzielni przy ul. Gdańskiej już gotowy źródło: Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Od przyszłego tygodnia uruchomiony zostanie niestrzeżony parking na os. Kazimierza Wielkiego. Za korzystanie z niego trzeba będzie płacić.

Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała, że od 20 stycznia br. uruchomiony zostanie parking płatny na 60 miejsc postojowych, które zlokalizowane są na terenie położonym przy ul. Gdańskiej (przy Rondzie Winiary) na os. Kazimierza Wielkiego. Obiekt jest niestrzeżony, a za korzystanie z niego należy wnieść opłatę miesięczną w wysokości 60 zł za stanowisko postojowe plus 120 zł kaucji zwrotnej za wydanie pilota do szlabanów. 

Wjazd i wyjazd na teren parkingu prowadzi od strony ul. Biskupińskiej. Drugi wyjazd znajduje się od strony ul. Gdańskiej.  Docelowo planuje się jego rozbudowę o kolejne 60 miejsc.

Od początku tygodnia trwa przyjmowanie wniosków na najem stanowisk parkingowych, które można składać w sekretariacie GSM przy ul. Budowlanych 2 w godzinach pracy. Więcej informacji można uzyskać u administratora parkingu 502-993-219. Jak informuje spółdzielnia, w przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność złożenia wniosku oraz zasada jedno mieszkanie jedno miejsce.

źródło: GSM

15 komentarzy

 • Link do komentarza zenon piątek, 24 stycznia 2020 09:33 napisane przez zenon

  Spółdzielnia wyłożyła pieniądze wszystkich spółdzielców, korzystać będą ci co chcą i przez kilka lat spłacą ten dług, który wróci ponownie do wszystkich. Gdyby GSM oddała parking za darmo to skorzystali by z tego tylko nieliczni a płacić musieliby wszyscy. Byłoby to sprawiedliwie ?

 • Link do komentarza Przemo piątek, 17 stycznia 2020 15:30 napisane przez Przemo

  Do Turesia.
  Płacą za parking tylko ci którzy korzystają. Fundusze spoldzielni to rowniez udzialy osob bez auta. Skad spoldzielnia mialaby wziac pieniadze na budowe, a potem bezplatne wynajecie miejsc? Zobacz na prywatne parkingi miesiecznie conajmniej 150 zł, więc zejdź na Ziemię. Zamiast się cueszyć, że spółdzielnia rozwiązuje problem braku miejsc postojowych wielu malkontentów jęczy.

 • Link do komentarza Pingwin piątek, 17 stycznia 2020 10:38 napisane przez Pingwin

  Ja nie rozumiem mentalności niektórych ludzi, przecież spółdzielnia wybudowała parking za wasze pieniądze i jeszcze każe wam płacić, za to że bedziecie mogli tam parkować. A mieszkańcy zamiast z tym walczyć to się tym podniecają. Właśnie w taki sposób oni się bogacą..

 • Link do komentarza Zenon czwartek, 16 stycznia 2020 19:08 napisane przez Zenon

  Nie ma parkingu źle. Jest parking źle. Głupi naród zawsze będzie niezadowolony...

 • Link do komentarza Zenas czwartek, 16 stycznia 2020 16:27 napisane przez Zenas

  Nie ma nic za darmo. Kogo stać na samochód, niech płaci za miejsce do parkowania. ten parking to jest tylko zapewnieniem miejsca, a nie dozoru i dachu nad głową. A poza tym, jakie wybraliście władze spółdzielni tak macie, więc nie narzekajcie!

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 16 stycznia 2020 13:41 napisane przez mieszkaniec

  W zeszlym roku na osiedlu Ustronie pobudowano bezplatny parking dla rodzicow dzieci przyjezdzajscych do zlobka. W tej chwili jest pelen i nie ma gdzie postswic auta. Moze nasza spoldzielnia zamiadt budoeac platne parkingi niech buduje duze parkingi ogolnodostepne.

 • Link do komentarza Ewka czwartek, 16 stycznia 2020 13:02 napisane przez Ewka

  Co to za luksus zeby postawić auto i slono placic pod chmurką. Lepiej wynająć garaż a nie rano widziec obtarte auto. Porazka z tym parkingiem

 • Link do komentarza Wiesław czwartek, 16 stycznia 2020 12:02 napisane przez Wiesław

  Turesiu a ty idziesz do pracy też za darmo?

 • Link do komentarza Renia czwartek, 16 stycznia 2020 07:12 napisane przez Renia

  Parking fajny, duży ale nieogrodzony. Co z tego , że ja zostawię tam samochód i sporo zapłacę , kiedy jakiś łobuz będzie sobie przechodził z gwoździem i mi samochód porysuje. Porysuje, bo mu się mój samochód najbardziej spodobał ! I kto mu zabroni ? Na osiedlu piastowskim za przedszkolem tez jest parking spółdzielni ale ogrodzony !! I co jeszcze, najdowcipniejsze. Tam ludzie za wynajęcie jednego miejsca postojowego płacą zaledwie 20 złotych na miesiąc ! Taka to jest spółdzielcza sprawiedliwość ?

 • Link do komentarza Mira czwartek, 16 stycznia 2020 07:05 napisane przez Mira

  A Miastu kto zapłaci dzierżawę za teren? Przecież Budasz zrobił nam więcej długów niż włosów na głowie !!

 • Link do komentarza wojtas czwartek, 16 stycznia 2020 01:54 napisane przez wojtas

  W jaki sposób spółdzielnia uzyskała we władanie te ziemie???? To mnie interesuje.

 • Link do komentarza Gosc środa, 15 stycznia 2020 21:46 napisane przez Gosc

  Po pierwsze
  Zanim sie ktos wpisze to niech poczeka do pierwszych duzych deszczu bo w tym miejscu to pontonem predzej niz autem
  Dwa
  Aby podczas lub po deszczu dostac sie na parking z blokow to znowu ponton lub jakies buty na zajechanie bo przez bloto i do tego lancuchy z karzdej strony czyli po kolanach
  Trzy
  Bedzie przeprawa jak na inna planete zwana Dino przez bardzo slizgie bloto

 • Link do komentarza radek środa, 15 stycznia 2020 21:32 napisane przez radek

  jak za drogo 60 zł na miesiąc to sobie sam wybuduj. Bedzisz miał taniej....

 • Link do komentarza Turesiu środa, 15 stycznia 2020 18:52 napisane przez Turesiu

  Dziwne to , że parking Spółdzielni Mieszkaniowej zbudowany z funduszy spółdzielców . Pod blokami nie ma gdzie zaparkować ponieważ bloki jeden na drugim . A tu niespodzianka trzeba płacić 720 pln na rok .Tak spółdzielnia pomaga swoim lokatorom dla mnie kpina , ale ocenę pozostawiam też innym , którzy mieszkają blisko tego miejsca. Mając wolne miejsce nie można było zrobić czegoś dla mieszkańców za darmo .

 • Link do komentarza 51senator środa, 15 stycznia 2020 17:37 napisane przez 51senator

  Na pewno brak już wolnych miejsc.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane