czwartek, 19 grudnia 2019 10:32

Skwer u zbiegu ul. Witkowskiej i Wrzesińskiej ukończony

 
Skwer u zbiegu ul. Witkowskiej i Wrzesińskiej ukończony fot. Rafał Wichniewicz

Dopiero późną wiosną będzie można zobaczyć pełne, zielone efekty prac przeprowadzonych w ostatnich tygodniach na skwerze im. Stanisława Wyspiańskiego.

Zieleniec u zbiegu ul. Witkowskiej i Wrzesińskiej poddawany był rewitalizacji, która zbiegła się przy tym z budową instalacji ciepłowniczej, jaka została wybudowana pod częścią skweru. Działanie to umożliwi w przyszłości doprowadzenie jej do kolejnych odbiorców w tym rejonie miasta.

Po ukończeniu prac instalacyjnych wykonawca dokonał przebudowy ścieżek zieleńca, pielęgnacji drzewostanu, nowych nasadzeń, ułożenia sieci elektrycznej i postawienia nowych lamp oświetleniowych oraz podświetleń dla kilku drzew. Alejki zyskały nową nawierzchnię, a ponadto pojawiły się śmietniki, psi pakiet oraz ławki. Zdemontowany stary słup ogłoszeniowy zastąpił nowy, wykonany ze stali, który dodatkowo jest podświetlany.

Wykonaniem prac zajęła się firma Gardenia z Gniezna. Zamówienie w postępowaniu przetargowym wyniosło 188.698,83 złotych.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Do anna wtorek, 24 grudnia 2019 12:25 napisane przez Do anna

  Przegrody są by się na nich nie kłaść. Przecież to oczywiste.

 • Link do komentarza anna poniedziałek, 23 grudnia 2019 18:48 napisane przez anna

  W jakim celu te przegrody na ławkach.....bezsensu!!!!!

 • Link do komentarza Osa piątek, 20 grudnia 2019 23:50 napisane przez Osa

  W innych miastach firma Gardenia się specjalnie nie wykazała... tutaj Przynajmniej taki plus że zostawiono w spokoju stare nasadzenia. Bo dzisiaj w modzie jest obcinanie i niszczenie starych zdrowych drzew i sadzenie rachitycznych pseudo krzaczków pod pozorem nasadzeń. Swoją drogą ciekawe jaka jest realna wartość przeprowadzonych prac skoro tak naprawdę większość robią już istniejące bardzo dojrzałe drzewa....

 • Link do komentarza drzazga piątek, 20 grudnia 2019 16:37 napisane przez drzazga

  Będzie co rozbierać, jak już pojawią się w Starostwie pieniądze na nowe, dużo większe Rondo Olimpijczyków.

 • Link do komentarza Miś piątek, 20 grudnia 2019 13:58 napisane przez Miś

  Szkoda, że ten słup ogłoszeniowy ze stalowej rury nie jest kręcony ! Jak by był, to każdy stojąc w miejscu kręcąc słupem odczytałby wszystkie informacje, które na mim zawieszono .

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 20 grudnia 2019 11:38 napisane przez Gnieźnianin

  Minimalistycznie, goło wygląda skwer po przebudowie, brakuje krzewów a po środku placyku latem przydałaby się piramidka albo wazon kwiatowy

 • Link do komentarza majomir czwartek, 19 grudnia 2019 18:55 napisane przez majomir

  w ładnej scenerii alkohol szkodzi mniej

 • Link do komentarza Pablo czwartek, 19 grudnia 2019 13:26 napisane przez Pablo

  Pięknie. Firma Gardenia się wykazała. Widać,że Gnieźnieńskie firmy też potrafią. Oby więcej takich miejsc.

 • Link do komentarza Olek czwartek, 19 grudnia 2019 11:02 napisane przez Olek

  A ogłoszenia przylepione na słupie ogłoszeniowym ale od strony stacji TRAFO ( gdzie nie ma już chodnika w najbliższym otoczeniu tylko zielony, świeżo posiany trawnik ) to jak ludzie mają czytać te n ajmniejsze ale najważniejsze teksty ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane