czwartek, 28 listopada 2019 14:20

Pod Gnieznem planowana jest farma fotowoltaiczna

 
Pod Gnieznem planowana jest farma fotowoltaiczna archiwum redakcji

Możliwe, że w niedługim czasie na terenie Gminy Gniezno powstanie elektrownia złożona z paneli słonecznych. Inwestor już otrzymał zgodę na jej budowę.

Inwestycja planowana jest do realizacji na terenie jednej z nieruchomości położonej w Szczytnikach Duchownych, przy drodze prowadzącej w kierunku osiedla Arkuszewo w Gnieźnie.

Inwestor, którym jest spółka Energy Solar 16, planuje na kilkunastohektarowej działce ulokować farmę fotowoltaiczną. W tej sprawie w maju br. dokonano już wystąpienia o warunki zabudowy w Urzędzie Gminy Gniezno, a kilka tygodni temu otrzymano już zgodę na budowę ze strony Starostwa Powiatowego. 

W ramach inwestycji na wspomnianej nieruchomości powstać mają trzy farmy fotowoltaiczne - każda z nich o mocy do 1 MW. Energy Solar 16 planuje umieścić na nich do 300 paneli słonecznych. Póki co termin realizacji tej inwestycji nie jest jeszcze znany, jednak uzyskanie zgody na budowę obliguje do jej rozpoczęcia w ciągu trzech lat.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Mee niedziela, 01 grudnia 2019 11:19 napisane przez Mee

  Obecnie "rządzący" wstrzymali budowę wiatraków,a to praktycznie jest czysty prąd i wiatraki nie zajmują tyle miejsca co te płyty.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 30 listopada 2019 14:21 napisane przez mieszkaniec

  To lepiej zanieczyszczac powietrze niz inwestować w zrodla odnawialne. Bo co kury wazniejsze niz ekologia. Bezsens. A wieze komorkowe kurom nie szkodza przeciez to wieksze promieniowanie Dla mnie bardzo dobry pomysl.

 • Link do komentarza Sssss piątek, 29 listopada 2019 20:51 napisane przez Sssss

  Na powidz za witkowem tez sa

 • Link do komentarza oli piątek, 29 listopada 2019 15:37 napisane przez oli

  Wiesław...i co teraz?...wszyscy umrzemy...o kurczę:)

 • Link do komentarza hura bedzie okazja! piątek, 29 listopada 2019 07:30 napisane przez hura bedzie okazja!

  Czy do takiej farmy fotowoltaicznej można się podłączyć "na lewo", tak jak przed licznikiem energetyki ? Może da się za darmo ugotować wodę na herbatkę przy pomocy żyletki !

 • Link do komentarza Julian piątek, 29 listopada 2019 00:28 napisane przez Julian

  3MW=9000 paneli = około 1,5 ha czyli niedużo, to może ludzie przeżyją i raka oleją?

 • Link do komentarza Wiesław czwartek, 28 listopada 2019 17:53 napisane przez Wiesław

  I w okolicy kury przestaną się nieść, a u ludzi wywoła raka i wszyscy będą chorować....

 • Link do komentarza Mieszk czwartek, 28 listopada 2019 16:12 napisane przez Mieszk

  To może i będzie tańszy prąd

 • Link do komentarza małorolny czwartek, 28 listopada 2019 16:07 napisane przez małorolny

  Szczerze? No to szczerze. Też mieliśmy taki zamiar, już były wstępne ustalenia, kilkuhektarowa działa znacznie pochylona ku południowi, a więc warunki wręcz idealne. jednak na co najmniej 20 lat blokuje się jakiekolwiek inwestycje, sprzedaż, darowiznę itp., no i kasa jak na wykorzystanie takiego terenu niestety nas nie powaliła z nóg.

 • Link do komentarza Rowerzysta czwartek, 28 listopada 2019 14:31 napisane przez Rowerzysta

  Cos chyba malo tych paneli jak na ta moc. Na 3 megawaty przypada niecale 10000 paneli fotowoltaicznych a to przeklada sie na pole powierzchni liczone w hektarach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane