Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 października 2019 09:30

Trzy firmy zainteresowane budową centrum przesiadkowego

 
Trzy firmy zainteresowane budową centrum przesiadkowego źródło: dokumentacja projektowa

Od kilkuset tysięcy do nawet ponad 2,7 miliona złotych droższe oferty od zaplanowanej kwoty - takie oferty złożono do przetargu na budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.

Wczoraj podano zestawienie ofert firm, które są zainteresowane wykonaniem zadania pn. „Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego”. Szczegółowy zakres tej inwestycji przybliżyliśmy już jakiś czas temu (zobacz założenia projektu: Wkrótce ruszy realizacja centrum przesiadkowego). 

W ramach zadania w miejscu zaniedbanego dworca PKS ma powstać centrum przesiadkowe - połączenie przystanku MPK przy dworcu (przeniesionego z ul. Dworcowej) oraz dla autobusów prywatnych przewoźników na trasach zamiejscowych. Ponadto zrealizowany zostanie duży parking dla samochodów osobowych (rejon dzisiejszego parkingu dla autobusów). 

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy:

  • IZBRUK Maciej Rybicki Zakład Ogólnobudowlany z Dziedzic z ofertą 5 mln 501 tys. zł
  • EKO-NAJ Artur Różewicz z Kalisza z ofertą 6 mln 949 tys. zł
  • PUB BRUKPOL s.c. ze Strzelec Wielkich z ofertą 4 mln 858 tys. zł

Tymczasem Miasto Gniezno, jako zamawiający, zamierza przeznaczyć na zadanie kwotę 4 mln 210 tys. złotych. Oznacza to iż najtańsza z ofert jest wyższa o prawie 650 tys. złotych od zakładanej. Wszyscy zainteresowali wyrazili chęć wykonania zadania zgodnie z terminem do 21 maja 2021 roku i z okresem gwarancji 7 lat. Rozstrzygnięcia w kwestii ww. postępowania należy spodziewać się w najbliższym czasie.

6 komentarzy