czwartek, 19 września 2019 09:32

Ruszyła budowa parkingu przy ul. Gdańskiej

 

Od kilku dni trwają prace przy budowie parkingu, który powstanie we wschodniej części os. Kazimierza Wielkiego.

Jeszcze w ubiegłym roku na posiedzeniu Rady Miejskiej działacze poprzedniej kadencji wyrazili zgodę na dzierżawę nieruchomości o powierzchni 1,5667 hektara, położonej po zachodniej stronie ul. Gdańskiej, pomiędzy skrzyżowaniem koło kościoła a Rondem Winiary. Dzierżawcą terenu stała się Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

GSM, zgodnie z informacjami przekazanymi w ubiegłym roku, na wspomnianym terenie, który do tej pory był nieużytkowany i przeznaczony pod zieleń, planuje budowę parkingu dla samochodów osobowych na 120 miejsc. W pierwszym etapie, który już się rozpoczął, realizowany ma być projekt na 60 miejsc postojowych. Wjazd wykonany będzie od strony ul. Biskupińskiej, koło supermarketu. Docelowo wyjazd ma też prowadzić na ul. Gdańską. Ukończenie pierwszego etapu ma nastąpić jeszcze w tym roku.

 

14 komentarzy

 • Link do komentarza Marcin poniedziałek, 23 września 2019 23:17 napisane przez Marcin

  Wiecznie wam wszystkim źle.Diesel źle,benzyna źle,elektryk źle,nowy parking źle wszystko na nie.Ludzie weźcie się do roboty a nie tylko narzekacie.

 • Link do komentarza rowerzysta sobota, 21 września 2019 20:18 napisane przez rowerzysta

  @ rezigiusz, odnośnie stacji ładowania - jeżeli ktoś mieszka w domu jednorodzinym lub posiada garaż lub ma możliwość ładowania gdzieś z gniazdka 230V 16A, to przez 10 godzin jest w stanie sobie naładować baterie.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 21 września 2019 13:55 napisane przez mieszkaniec

  Z tym parkingiem będzie tak samo, jak z tym przy św. Krzyżu. Niech się nie łudzą ci, co chcą zaparkować przy cmentarzu, bo całymi dniami ( i nocami) parkują tam okoliczni mieszkańcy. A tak prosto postawić jest tabliczkę parkowania czasowego, np. do dwóch godzin w ciągu dnia. Proste? Bardzo proste, ale nie dla Budasza i jego drużyny.

 • Link do komentarza prawdziwy inżynier drogownictwa sobota, 21 września 2019 12:47 napisane przez prawdziwy inżynier drogownictwa

  Ten wyjazd z tego parkingu wprost na ciągle przepełnioną ulicę gdańską to chyba zaprojektował jakiś d........... . inżynier. Jest przecież obok piękne, duże rondo Winiary, z którego płynnie można się włączyć do ruchu. A pan inżynier tworzy kolejne miejsce kolizji drogowych, tuż przed kolejnymi światłami. Przed światłami do których często tworzą się kilometrowe kolejki. A może pan inżynier nie ma własnych ja.... i własnego zdania i po prostu przerysował na kolorowo tylko to, co mu naszkicował ołówkiem jakiś magister politologii ze spół ?

 • Link do komentarza strażak sobota, 21 września 2019 12:08 napisane przez strażak

  do vegatermik. Jak się jakieś mieszkanie zacznie palić w środku nocy przy Kazimierza 36, tak jak w wieżowcu na Łokietka to natychmiast ludzie zrozumieją , że przez swój brak myślenia doprowadzili do śmierci kogoś w pożarze. Dlaczego to będzie ich wina???? Bo swoim samochodem uniemożliwili dojazdu do miejsca pożaru przez szerokie samochody straży pożarnej. A tak swoją drogą, czy ta droga pożarowa jest jakoś oznakowana ? Czy miejsca dla wozów bojowych straży pożarnej są przy tym bloku numer 36 jakoś zaznaczone ?

 • Link do komentarza Vegatermik sobota, 21 września 2019 08:36 napisane przez Vegatermik

  Ostentacyjne blokowanie przejazdu przy bloku 36 na os. Kazimierza Wielkiego wraz z niszczeniem trawników. Wręcz parkowanie pod oknami tam mieszkających... trochę kultury! Jest to droga pożarowa i musi być drożna, nie wspominając o przejeździe ambulansów.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 20 września 2019 07:22 napisane przez rezigiusz

  @rowerzysta może Cię to stwierdzenie zbulwersuje ale za 499 zl miesięcznie można mieć auto nowe w abonamencie na Pb95 podkreślę fabrycznie nowe.

  Ale nie Gnieżnianie wolą kupić auto za wyższe kwotowo raty byle było by z "niemiec w dieslu".

  Co do elektryków to pokaz.mi w Gnieżnie choć jedna stacje ładowania w Gnieżnie bo ja takiego miejsca nie znam

 • Link do komentarza Juzek piątek, 20 września 2019 07:12 napisane przez Juzek

  Parking przy działkach tez zbudowali za grube tysiące złotych. a teraz parkują na nim zaledwie cztery samochody na 50 wybudowanych miejsc. Krótko mówiąc . Miasto wyrzuciło te grube pieniądze w błoto ! !

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 19 września 2019 20:29 napisane przez rowerzysta

  do @ rezigiusz - to możę kup wszystkim chętnym auta elektryczne, więlu z nich chętnie zamieni swoje diesle na elektryki. Chyba nie wiesz, że po 2005 roku było sprzedawanych na rynku ok 80% nowych diesli, stąd taka ich liczba w autach używanych. Jakby przeciętnego Polaka stać było na nowe auto, to kupiłby sobie być może coś innego czytaj benzynę z gazem,

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 19 września 2019 17:11 napisane przez EagleEye

  @Józef wynajęcie będzie kosztować " kto pierwszy ten lepszy" a do.tego jak ktoś ma dwa lub trzy auta to będzie żąglowanie autami na tych miejscach

  Znam to z autopsji z przed mieszkania na ulicy i na płatnym parkingu

 • Link do komentarza Józef czwartek, 19 września 2019 13:40 napisane przez Józef

  Ile będzie kosztowało wynajęcie jednego miejsca parkingowego na miesiąc czasu ?

 • Link do komentarza Babcia czwartek, 19 września 2019 12:21 napisane przez Babcia

  dlaczego nie piętrowy/ wtedy ponad 200 by zaparkowało i do tego płatny??

 • Link do komentarza Szymon czwartek, 19 września 2019 10:26 napisane przez Szymon

  Wszędzie beton, beton beton beton... Zabetonowaliście plac przed taetrem, postawiliscie dino likwidując plac zabaw, teraz stawiacie parking a jakiś czas temu były chęci na KFC przy rondzie Galerii Gniezno. Najlepiej zlikwidować wszystkie tereny zieleni gdzie można sie przyjemnie przespacerować a później narzekajmy że skwar w betonowej dżungli jak nie ma drzew. Przyglądam się działaniom miasta i póki co jestem pełen podziwu że sie godzicie na odejście od natury i zastapienie jej betonem. Ręce opadają, śmiać sie i płakać bo nic innego nie pozostaje (y)

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 19 września 2019 09:54 napisane przez rezigiusz

  No cóż wszak "auta z DE,FR i B " z wyciętymi DPFami w jednym i słusznym ekonomicznym silniku diesla muszą gdzieś parkować. To tam że trują bardziej niż PEC to szczegół. Wszak obywatel RP lubi jak mu się wmawia że "diesel z niemiec to bajo auto" :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane