Wydrukuj tę stronę
piątek, 23 sierpnia 2019 07:20

Zamiast dzikiego parkingu powstanie skwer

 
Zamiast dzikiego parkingu powstanie skwer archiwum redakcji

Przez niewielki placyk u zbiegu ul. Lecha i Chrobrego już wkrótce piesi przestaną przechodzić, lawirując przy tym pomiędzy zaparkowanymi tam samochodami.

To problem, o którym już kiedyś kilkukrotnie sygnalizowaliśmy m.in. w kontekście parkowania na ul. Lecha, a którego nie dało się rozwiązać przez długi czas. W tym przypadku powodem były kwestie własnościowe. To dlatego też podczas remontu chodników na ul. Lecha i Chrobrego, nie wykonano tej inwestycji na wspomnianym fragmencie, pozostawiając niezbyt estetyczny, połatany asfalt. 

Jak poinformował prezydent Tomasz Budasz, nieruchomość udało się aktualnie skomunalizować i przejąć od Skarbu Państwa: - Teraz działka przeszła pod zarząd Miasta, więc otwiera się droga do zamiany dość dziwnego, asfaltowego placyku, na miejsce ozdobione zielenią - poinformował. Oznacza to iż teren przy jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań śródmieścia przestanie straszyć, a docelowo zostanie w całości oddany do użytku pieszym.

Prace nad koncepcją zagospodarowania tego miejsca trwają. Kierowcom pozostanie nic innego, jak korzystać z parkingu przy ul. Sobieskiego na terenie byłej jednostki wojskowej. 

 

10 komentarzy