piątek, 16 sierpnia 2019 15:52

Nowa ścieżka rowerowa na ul. Biskupińskiej

 
Nowa ścieżka rowerowa na ul. Biskupińskiej źródło: UM

Gnieźnianie korzystający z podróży rowerami mogą korzystać z nowej ścieżki, która została właśnie ukończona na Winiarach.

Zakończyły się ostatnie prace przy przebudowie ul. Biskupińskiej na odcinku niespełna kilometra, która w ciągu dwóch lat zyskała nowe przystanki autobusowe, ponad 170 miejsc parkingowe na wysokości ogródków działkowych oraz osiedla Kazimierza Wielkiego, a w tym roku wykonano ostatni etap działań - chodnik oraz ścieżkę rowerową o asfaltowej nawierzchni na całej jej długości.

W ciągu ostatniego tygodnia na nowym odcinku dla rowerów wykonano oznakowanie poziome i pionowe, które ma za zadanie wydzielić ruch pieszy oraz poruszających się na jednośladach. Ostatni etap prac, polegający na budowie chodnika i ścieżki kosztował 677 tys. złotych.

6 komentarzy

 • Link do komentarza adamek poniedziałek, 19 sierpnia 2019 12:47 napisane przez adamek

  Przydałyby się wiaty przystankowe z tyłu Osiedla Kazimierza.

 • Link do komentarza sergiusz poniedziałek, 19 sierpnia 2019 08:04 napisane przez sergiusz

  Nie, żeby narzekać, ale ścieżka powstała na tak spokojnej ulicy, gdzie ruch jest raczej osiedlowy niż miejski. Tym samym jednak zmusza się rowerzystów do zjechania na jej szlak, chociaż wytyczona została na "przerywanym" odcinku. Szybciej widziałbym ją na ul. Gdańskiej, gdzie jazda rowerem po koleinach przypomina slalom wysokiego ryzyka.

 • Link do komentarza radek niedziela, 18 sierpnia 2019 13:49 napisane przez radek

  zrobię wam na złość i ja będę nimi jeździł kilka razy dziennie.

 • Link do komentarza tur sobota, 17 sierpnia 2019 13:21 napisane przez tur

  avalon - dobrze prawisz. Nie wiem jaki cel był tworzenia tej ścieżki - chyba żeby dzieciaki gdzie na hulajnogach miały jeździć

 • Link do komentarza Sunper sobota, 17 sierpnia 2019 11:23 napisane przez Sunper

  Tak jak tutaj ktoś mówi, zrobienie ścieżki rowerowej na Biskupińskiej równa sie z tym żeby odhaczyć tylko i wyłącznie że jakakolwiek ścieżka powstała. Powinny one powstawać w centrum

 • Link do komentarza avalon piątek, 16 sierpnia 2019 17:36 napisane przez avalon

  Biskupińska, jeżeli dobrze kojarzę, to wąska uliczka dookoła Kazimierza Wielkiego? W miastach potrzebne są ścieżki łączące różne części miasta z centrum i między sobą. Kto będzie jechał do pracy dookoła osiedla? Bez sensu. Na Winiarach ścieżka i pasy dla rowerów są potrzebne na Gdańskiej, Orcholskiej, 3 Maja, Żwirki i Wigury a nie na Biskupińskiej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane