poniedziałek, 22 lipca 2019 13:35

Ulica Cechowa zostanie poszerzona

 
Ulica Cechowa zostanie poszerzona źródło: Google Street View

Na wąskiej ulicy łączącej ul. Kawiary z ul. Leśną już wkrótce będą mogły się swobodnie minąć dwa samochody. Ogłoszono zapytanie ofertowe na poszerzenie jezdni.

Do jesieni br. wykonane mają zostać prace, obejmujące wykonanie poszerzenia jezdni ul. Cechowej, położonej jeszcze na terenie miejskiej części Osińca. Droga, równoległa do granicy Gniezna i gminy Gniezno, w swoim obecnym kształcie została wykonana wiele lat temu jako dojazd do stacji elektroenergetycznej. Wokół tej ostatniej przez dekady wyrosło sporo domów, a przez to też zmienił się charakter ruchu na samej ul. Cechowej, która stanowi łącznik między ul. Kawiary a ul. Leśną. Zbyt wąska jezdnia utrudnia swobodny przejazd, ale jeszcze w tym roku ma się to zmienić.

Przebudowa ul. Cechowej jest efektem porozumienia Miasta Gniezna z Gminą Gniezno. Drugi z samorządów na ten cel przekazał dotację z uwagi na fakt iż z drogi tej korzystają także mieszkańcy gminy, położonej tuż za miedzą. 

Ogłoszone właśnie zapytanie ofertowe obejmuje pomiary geodezyjne i wytyczenie pasa drogowego na długości 440 metrów ulicy, wycięcie kilku drzew i krzewów oraz likwidację części obecnej infrastruktury drogowej w celu poszerzenia jezdni (krawężniki, podcięcie istniejącej nawierzchni). Po ułożeniu podbudowy pod przyszłą drogę wykonana ma zostać nakładka z betonu asfaltowego na obszarze 1100 metrów kwadratowych, a ponadto wyrównane zostanie pobocze.

Wykonawca ma zostać wyłoniony jeszcze pod koniec lipca, a na ukończenie wszystkich prac będzie miał czas do połowy października br.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Miś niedziela, 28 lipca 2019 18:34 napisane przez Miś

    A może ta przebudowa ma polegać na wybudowaniu zupełnie nowego pasa drogi obok tego co już jest, tez o szerokości 2,5 m. Razem cała droga bedzie wtedy rzeczywiście szersza, bo bedzie miała razem ze stara drogą szerokość 5 metrów !

  • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski niedziela, 28 lipca 2019 08:48 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

    ,, wytyczenie pasa drogowego na długości 440 metrów ulicy. '' ,, Po ułożeniu podbudowy pod przyszłą drogę wykonana ma zostać nakładka z betonu asfaltowego na obszarze 1100 metrów kwadratowych. '' Hmmmm Coś nie halo, albo celowe zagranie. Matematycznie 1100m2 / 440m = 2,5m A zatem na każdy metr długości ulicy, będzie 2,5 metra szeroka jezdnia. Celowe zagranie ( to gdzie tu poszerzenie jezdni ? ) czy błąd ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane