piątek, 12 lipca 2019 10:29

Ul. Laubitza ze ścieżką rowerową

 
Ul. Laubitza ze ścieżką rowerową fot. Rafał Wichniewicz

Na jednej z głównych dróg wyjazdowych z os. Ustronie powstała w końcu projektowana ścieżka rowerowa - oznakowanie zostało wymalowane na długości ponad pół kilometra.

Po wykonaniu remontu ul. Laubitza na odcinku 350 metrów od skrzyżowania z ul. Sikorskiego aż do parkingu przed kościołem w ubiegłym roku, ostatnim etapem realizacji było wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. To drugie zostało ukończone w ostatnim czasie i od tej pory użytkownicy jednośladów muszą - zgodnie z przepisami - korzystać z tej wytyczonej dla nich ścieżki. 

Została ona wykonana na długości około 550 metrów od skrzyżowania z ul. Roosevelta aż do wspomnianego parkingu na wydzielonym pasie chodnika, ułożonego z asfaltu. Jednocześnie kierowcy (rowerzyści również) powinni zwracać szczególną uwagę przy przejściach dla pieszych, na których pojawiły się również oznakowane przejazdy dla cyklistów, na których nie mają oni obowiązku schodzić z pojazdu. Nie oznacza to jednak iż mogą na nie wjeżdżać bez wcześniejszego upewnienia się co do możliwego bezpiecznego przejazdu.

Uwagę zwraca też fakt iż kierowcy samochodów, parkujący prostopadle do ul. Laubitza, potrafią podjeżdżać pojazdem do momentu zetknięcia kół z krawężnikiem, wsuwając samochód na ścieżkę - informujemy, że na postoju wykonanym z kostki brukowej jest wystarczająco miejsca, by zmieścić cały pojazd.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza jojo niedziela, 14 lipca 2019 21:00 napisane przez jojo

  Kierowcy parkują również w miejscach do tego nieprzeznaczonych, poza zatoczkami, niszcząc nawierzchnię chodnika na wysokości skrzyżowania w kierunku starego mostka kolejowego - chodnik m.in. zalany jest olejem wyciekającym z silników. Straży miejskiej ani widu, ani słychu.

 • Link do komentarza Misio niedziela, 14 lipca 2019 19:08 napisane przez Misio

  A jak się ta ścieżka rowerowa wpisuje w plany pana prezydenta Budasza budowy ścieżek rowerowych z północy na południe i z zachodu na wschód Gniezna ?

 • Link do komentarza halo urzędnicy niedziela, 14 lipca 2019 15:09 napisane przez halo urzędnicy

  Remont ulicy to jedno ale tak sobie patrzę na "Street View - lip 2013" i widzę że ten chodnik z 2013 roku to jest taki sam jak tutaj, tzn. szerokość i wykonanie z tego asfaltu i nic się nie zmieniło a więc zachwyt "Pawła" w sprawie asfaltu jest dziwny bo ten asfalt na chodniku tam jest od co najmniej 2013 roku ! Co do tej ścieżki to wygląda że cała inwestycja polegała tylko na wymalowaniu oznakowania. Oczywiście nie krytykuję że jest taka ścieżka ale nie przesadzajmy z zachwytem nad czymś co już było tylko że bez namalowanych linii. Zastanawia mnie też jeszcze jedna sprawa, mianowicie to wydawanie przez miasto ileś tam set tysięcy złotych na firmę co miała opracować plan tych ścieżek . Przecież jak mamy takie szerokie chodniki że tylko malować te linie to po co wynajęto firmę do opracowań, przecież wystarczy kogoś z urzędu posadzić przed komputerem i włączyć "Street View" i samemu wyznaczać gdzie można namalować takie ścieżki, ile to kasy wówczas się zaoszczędzi chociażby na farbę do malowania tych linii .

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 13 lipca 2019 20:38 napisane przez mieszkaniec

  Łatwo jest namalować linie na istniejacym chodniku od lat. A kiedy zostanie dokonczona ścieżka rowerowa na ulicy Biskupinskiej bo na razie to cala inwestycja zarasta chwastem. Brawo.

 • Link do komentarza maree1 sobota, 13 lipca 2019 19:55 napisane przez maree1

  Przydałoby się więcej oznaczeń poziomych informujących, że część chodnika stała się ścieżką rowerową. Wiele madek idąc ze swoimi dziećmi uważa , że cały chodnik jest dla nich i robią niemiłe uwagi wobec rowerzystów. Dla bezpieczeństwa warto pomalować kilka obrazków więcej bo same znaki pionowe i poziome na początku ścieżki nie wystarczają niektórym.

 • Link do komentarza Pawel piątek, 12 lipca 2019 14:59 napisane przez Pawel

  Pięknie i ktoś pomyślał aby zrobić tę ścieżkę z asfaltu. Wzorcowo

 • Link do komentarza też rowerzysta piątek, 12 lipca 2019 14:12 napisane przez też rowerzysta

  Zanim powstaną te ścieżki to należało by przeegzaminować wielu rowerzystów z tych przepisów drogowych bo że przybędzie wypadków to jestem tego pewien

 • Link do komentarza Helena piątek, 12 lipca 2019 14:09 napisane przez Helena

  A ja myślałam że te ścieżki to będą takie budowane poza Gniezno i wokół Gniezna i np. na Cielimowo czy w kierunku do Łubowa a tu się okazuje że wystarczy puszka farby i szerszy chodnik

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane