Jesteś tutaj:Gospodarka Ulica Składowa ma zostać zamknięta
środa, 20 lutego 2019 10:14

Ulica Składowa ma zostać zamknięta

 
ul. Składowa i kostka brukowa z czasów II wojny światowej ul. Składowa i kostka brukowa z czasów II wojny światowej archiwum redakcji

Miasto planuje zamknąć przejazd pomiędzy wiaduktem a ul. Surowieckiego. Powód? Dziury w nawierzchni oraz niewywiązanie się z umowy przez firmę, która pobudowała galerię. 

Sprawa ul. Składowej jest dobrze znana mieszkańcom tej części Gniezna, którzy korzystają z niej jako dojazdu do swojej części osiedla a także do galerii handlowej otwartej przed rokiem. Jest też wątpliwą wizytówką dla tych, którzy przybywają spoza Gniezna, by odwiedzić tutejszą parowozownię. Chyba, że akurat trafią na dziurę widoczną na powyższym zdjęciu, na którym widać kostkę brukową ułożoną w trakcie II wojny światowej - bardziej trwałą od wylanego tu później asfaltu.

Rok temu władze miasta deklarowały się iż nie wezmą udziału w otwarciu nowego obiektu handlowego z uwagi na brak chęci współpracy inwestora z Miastem w zakresie poprawy warunków komunikacyjnych w obszarze galerii. Później jednak, na uroczystym otwarciu ww. obiektu, pojawił się zarówno prezydent, jak i jego zastępcy, a w trakcie przemówienia nie zabrakło deklaracji o współpracy przy wspomnianej kwestii: My, jako miasto, będziemy musieli jeszcze jeden problem z tym miejscem rozwiązać, tą kwestię komunikacyjną. Wierzę, że zarząd firmy, tak jak wcześniej deklarował, pomoże nam wspólnie ten problem rozwiązać, aby ta komunikacja była jak najlepsza dla naszych mieszkańców - mówił 5 kwietnia 2018 roku prezydent Tomasz Budasz. 

Minęło 10 miesięcy, a ul. Składowa, która już rok temu przypominała krajobraz księżycowy, teraz jest wręcz usiana dziurami, między którymi jadący poruszają się slalomem - niekiedy od krawężnika do krawężnika. Kilka dni temu Miasto zadecydowało o zamknięciu ul. Składowej dla ruchu samochodowego. Jak zawarto w piśmie skierowanym do instytucji oraz firm funkcjonujących przy tejże drodze: - Zaistniała sytuacja wynika bezpośrednio z niewypełnienia zobowiązań firmy PKB Inwest Budowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa określonych w umowie nr WT.D.7011.20.2018 z dnia 12 kwietnia 2018 r. Zgodnie z zapisami, której budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia. Zgodnie z § 2 ust. 1 ww. umowy termin realizacji deklarowanej przebudowy ul. Składowej był ustalony na dzień 31 grudnia 2018 roku. Pomimo wcześniejszej korespondencji oraz prowadzonych rozmów do dnia dzisiejszego nie rozpoczęto przebudowy. Po wybudowaniu obiektu handlowego przy ul. Składowej wielokrotnie zwiększył się ruchu, który spowodował degradację nawierzchni bitumicznej. W związku z powyższym zachodzą przesłanki do zamknięcia przedmiotowej drogi, gdyż dalsza jej eksploatacja stwarza bezpośrednie zagrożenie dla użytkowników ruchu i ich mienia. W dalszej części Miasto Gniezno wskazuje na zawarte listy intencyjne oraz ostatnią wymianę korespondencji ze stycznia 2019 roku, kiedy to Miasto poinformowało o możliwości zamknięcia przejazdu, na co przedstawiciel spółki miał odpowiedzieć iż to użytkownicy drogi są właściwymi adresatami tego pisma. 

Jak można się domyślać, decyzja o zamknięciu ul. Składowej wpłynie nie tylko negatywnie na funkcjonowanie firm, pracujących przy tej drodze oraz utrudni dojazd klientom galerii, ale także wprowadzi dodatkowe komplikacje komunikacyjne w tej części miasta. Zamknięcie przejazdu wydaje się być nie tylko próbą ograniczenia ryzyka uszkodzenia samochodów, ale także pozbawienia drogi dojazdowej do obiektu, odnośnie którego padały konkretne deklaracje podczas jego budowy. 

 

29 komentarzy

 • Link do komentarza Filip piątek, 01 marca 2019 20:24 napisane przez Filip

  Przecież firma która budowała się nie wywiązała a właściciel Galerii akurat daje bańkę. Powinni dostać pozwolenie na budowe czego warunkiem byłaby przebudowa ulicy. A nie teraz szukanie nie wiadomo kogo i czego.

 • Link do komentarza MGO środa, 27 lutego 2019 22:00 napisane przez MGO

  "Po wybudowaniu obiektu handlowego przy ul. Składowej wielokrotnie zwiększył się ruchu, który spowodował degradację nawierzchni bitumicznej". Patrząc na to, że działka na której znajduje galeria ma adres wedlug mapki Witkowska1 to przewiduję pełen sukces działań prezydenta Budasza.

 • Link do komentarza ojej środa, 27 lutego 2019 09:03 napisane przez ojej

  bez jaj, przecież stan nawierzchni ulicy Składowej niewiele się różni od stanu nawierzchni ulicy Warszawskiej a tej drugiej nie zamykają

 • Link do komentarza :-) piątek, 22 lutego 2019 07:52 napisane przez :-)

  stan tej ulicy niewiele odbiega od stanu niektórych innych ulic miejskich czy powiatowych na terenie Gniezna, czyżby po latach igrzysk miały nadejść lata chude

 • Link do komentarza O.K. piątek, 22 lutego 2019 06:49 napisane przez O.K.

  Kierowca - A właśnie nie masz racji, bo urząd miasta jest zarządcą ul. Składowej.

 • Link do komentarza do kierowcy piątek, 22 lutego 2019 06:05 napisane przez do kierowcy

  kierowca nie mąć, na stronie Urzędu Miejskiego w wykazie ulic którymi zarządza Prezydent Miasta Gniezna wyraźnie figuruje ulica Składowa

 • Link do komentarza i czwartek, 21 lutego 2019 17:58 napisane przez i

  Ta dziura na fotce to jest jeszcze wcześniej patrząc od strony tego węgla , jeszcze przed wyjazdem z parkingu marketów to nie wygląda że to od osobowych

 • Link do komentarza wilk czwartek, 21 lutego 2019 15:14 napisane przez wilk

  Pierwsza Stolica Lemingów i wszystko jasne !!! Wybraliście " ORŁY" swoją POSTKOMUNĘ na czele z prezydentem,to teraz macie,takich kwiatków będzie coraz więcej, jeszcze czekają nas podwyżki !!!!! Poczekajmy chwilę,aż gamonie zamkną ulicę Witkowską,która też jest dziurawa jak ser szwajcarski,bo nikt NIE POMYŚLAŁ,przed zamknięciem mostów,żeby chociaż ją w miarę połatać !!!! A inne ulice,szkoda pisać,że władz miasta nie ma,są tylko na papierze !!!

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 21 lutego 2019 09:59 napisane przez kierowca

  Ludzie urząd miejski nie jest zarządcą tej ulicy. Wiedza nie boli...

 • Link do komentarza tyfetgfre czwartek, 21 lutego 2019 08:45 napisane przez tyfetgfre

  w południowej części miasta jest wiele zdegradowanych ulic i chodników które czekają na remonty od wielu lat - pozamykać wszystko i juz

 • Link do komentarza :( czwartek, 21 lutego 2019 08:31 napisane przez :(

  Parafrazując słynną wypowiedź pewnej pani minister można by powiedzieć "sorry , taki mamy zwiększony ruch". Najlepsze w tym wszystkim że to my zwykli użytkownicy ciągów komunikacyjnych ucierpimy na tym. Pytanie dlaczego nie poszli tym tropem i w dalszym ciągu nie zamknęli tego koślawego ronda, wiaduktu i ulicy Warszawskiej - które niewiele się różnią od Składowej.

 • Link do komentarza John czwartek, 21 lutego 2019 07:16 napisane przez John

  A jak do CARBONA węgiel jeździ to też drogę niszczy ! Przenieś to gdzie indziej i Składową pociągnąć do Trzech Mostów , to miałaby sens.
  A tak nawet jak Składową naprawią to dostawczaki i tiry z Carbona zaraz dziur zarobią w nowej drodze. I kto zapłaci wtedy ??

 • Link do komentarza najtaniej czwartek, 21 lutego 2019 07:15 napisane przez najtaniej

  Moja propozycja jest taka. Zdjąć z kostki granitowej ten asfalt co się kruszy. Ta przedwojenna kostka przetrwa więcej niż położony na niej dywanik bitumiczny. Koszt znikomy, a dziur w ulicy się pozbędziemy.

 • Link do komentarza Ana środa, 20 lutego 2019 21:45 napisane przez Ana

  Kolejna Galeria potrzebna była diabli...
  Zdewastowana droga i zabieranie klientów małym sklepom. Metoda zamyknięcia ulicy może utrudni ruch ale inwestor cwaniaczek szybciej pójdzie po rozum do głowy.
  Zresztą do przebudowy jest tez infrastruktura wodno-kanalizacyjna bo te wybetonowane wielkie powierzchnie parkingów plus dachy galerii i brico też korzystają z miejskiej sieci.
  Mieszkańcy mają dość galerii .

 • Link do komentarza ojoj środa, 20 lutego 2019 21:03 napisane przez ojoj

  Ciekawe uzasadnienie że "wielokrotnie zwiększył się ruchu , który spowodował degradację nawierzchni ....... zachodzą przesłanki do zamknięcia drogi" . Teraz brakuje tylko żeby zarządca ul. Witkowskiej zamknął tą ulicę i uzasadnił że po zamknięciu mostów wielokrotnie zwiększył się ruch na Witkowskiej powodujący degradację nawierzchni. Przy okazji pytanie kiedy naprawione zostaną ulice Kokoszki, Wolności oraz przyległe czy też ta dziurawa betonka z czasów okupacji za II wojny światowej co jest przy ul. Armii Krajowej itd itd............ albo ul. Cymsa , chodniki przy tych ulicach itd itd

 • Link do komentarza oli środa, 20 lutego 2019 16:18 napisane przez oli

  Korki na Witkowskiej to teraz chyba końca nie będą miały,a tak szło Składową trochę to rozładować. Czy ktoś z władz myśli logicznie?

 • Link do komentarza obserwator miejski środa, 20 lutego 2019 15:36 napisane przez obserwator miejski

  Ten obiekt handlowy jest na skraju bankructwa. Ani to dobre miejsce, ani dobre sklepy, po prostu KICHA. Powoli uciekną wszyscy dzierżawcy. A Miasto zachłystuje sie nowymi "galeriami", a tymczasem centrum w agonii.

 • Link do komentarza ytu środa, 20 lutego 2019 14:40 napisane przez ytu

  miasto ma w zadaniach utrzymanie ulicy miejskiej i ją zamknie bo są dziury a prywatny nie chce naprawiać ulicy ? to się nadaje do TV

 • Link do komentarza kicha środa, 20 lutego 2019 14:37 napisane przez kicha

  Powiat niech zamknie Wrzesińską i zostanie rozwiązany problem z tym śmiesznym rondem . Jeszcze kilka dziurawych ulic zamknijcie i bedzie wiecej kasy na jakieś króliki albo menedżera

 • Link do komentarza Kilo środa, 20 lutego 2019 14:36 napisane przez Kilo

  Postawa pseudo przedsiębiorcy skłania mnie do bojkotu przy każdej nadarzającej się okazji, tej galerii handlowej.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane