Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 lutego 2019 10:27

Strefa płatnego parkowania ma zostać powiększona

 
Strefa płatnego parkowania ma zostać powiększona archiwum redakcji

Kilka ulic, na których do tej pory samochody stały za darmo, a także wzrost cen za parkowanie powyżej określonego czasu w dwóch podstrefach - takie zmiany miałyby zostać wprowadzone w czerwcu br.

Przygotowany został projekt zmian uchwały w sprawie Strefy Płatnego Parkowania. Zgodnie z dokumentem, który wkrótce radni będą opiniować na komisji, a później zdecydują o jego przyjęciu na sesji Rady Miasta, wprowadzonych ma zostać kilka istotnych modyfikacji.

Zgodnie z treścią dokumentu, od 1 czerwca 2019 roku Strefa Płatnego Parkowania ma zostać powiększona o kilka kolejnych ulic, które do tej pory nie były nią objęte. Ma to być ul. Żuławy, ul. Świętokrzyska, ul. bł. Jolenty, drugi odcinek ul. św. Michała, drugi odcinek ul. Chociszewskiego oraz ul. Jasna. W ten sposób szacuje się iż płatnością ma zostać objętych około 240 kolejnych miejsc parkingowych. Wszystkie wspomniane ulice mają zostać włączone do podstrefy B żółtejJak uzasadniono pomysł tej uchwały? W dokumencie wskazano "wzgląd na deficyt miejsc parkingowych w centrum miasta oraz promowanie lokalnego transportu zbiorowego".

Co więcej, planuje się również podniesienie stawek opłat za parkowanie powyżej określonego czasu w podstrefie żółtej B oraz podstrefie zielonej C. 

Minimalna opłata za 15 minut postoju w podstrefie B żółtej wynosić ma nadal 50 groszy, ale za pierwszą godzinę stawka ma zostać zwiększona z 2,00 zł i wynosić 2,20 zł. Druga godzina zamiast 2,40 zł ma kosztować 2,60 zł, a trzecia godzina zamiast 2,80 zł już 3,10 zł. Czwarta i każda kolejna godzina w podstrefie B kosztować ma 2,20 zł zamiast dotychczasowych 2,00 zł. 

Również postój w podstrefie C zielonej ma podrożeć. O ile opłata za 15 minut ma kosztować nadal 30 groszy, o tyle za pierwszą godzinę postoju zapłacimy już nie 1,20 zł, a 1,40 zł, a za drugą godzinę nie 1,40 zł, ale już 1,60 zł. 

Ponadto uchwała wprowadza zmiany w zakresie identyfikatorów dla wszystkich podstref, bez zmiany stawek. Dodatkowo ma się pojawić abonament tygodniowy, kosztujący 50 zł. Pojawi się też przepis iż kierowca, który w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wezwania za postój bez opłaty udowodni iż dokonał zapłaty w okresie obejmującym datę i godzinę wystawienia wezwania, nie zapłaci kary.

 

Galeria

38 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec