Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 lutego 2019 14:08

Powstaną dodatkowe parkingi przy hali

 
Powstaną dodatkowe parkingi przy hali źródło: UM w Gnieźnie

Jeszcze w tym roku przy hali widowiskowo-sportowej ma się pojawić 160 dodatkowych miejsc parkingowych. W kolejnych latach mają powstać następne.

Od momentu otwarcia hali jesienią ub. roku, w obiekcie przy ul. Sportowej odbyło się już wiele imprez kulturalnych, sportowych i innych. Przy niemal każdej z tych okazji pojawiały się problemy z miejscami parkingowymi, których nie przewidziano w momencie lokalizacji nowego obiektu, umieszczonego przy osiedlowej drodze. 

Jak poinformowano na stronie Urzędu Miejskiego, najpewniej w trzecim kwartale 2019 roku powstanie dodatkowych 160 miejsc postojowych, ulokowanych po stronie starej hali. Teren ten (II etap) zostanie wyrównany i utwardzony tłuczniem, a dodatkowo powstanie także chodnik prowadzący bezpośrednio od hali do ul. Sportowej.

W kolejnych dwóch latach przewidziano budowę kolejnych tego typu placów lub zatoczek w najbliższym sąsiedztwie. W 2020 roku powstaną nowe miejsca wzdłuż ul. Sportowej oraz nastąpi utwardzenie terenu koło boiska. W 2021 r. powstaną także miejsca między istniejącym parkingiem strzeżonym a hotelem. Całość zadania ma wynieść około 2 mln 300 tys. zł.

Galeria

8 komentarzy