Wydrukuj tę stronę
środa, 02 stycznia 2019 08:52

Parking przy cmentarzu pozostanie bezpłatny

 
Parking przy cmentarzu pozostanie bezpłatny fot. Rafał Wichniewicz

Z dniem 1 stycznia 2019 roku zaczął obowiązywać nowy regulamin parkingu, znajdującego się u zbiegu ul. Kłeckoskiej i Powstańców Wielkopolskich. Teraz pozostanie on już na stałe bezpłatny.

Wykonany ponad rok temu parking z 57 miejscami do postoju samochodów osobowych, postanowiono przy jego oddaniu do użytku przeznaczyć zmotoryzowanym odpłatnie. Kwestia ta, w tym także wysokość stawek oraz godziny czasowego, nieodpłatnego parkowania pojazdów, były m.in. dyskutowane na komisjach Rady Miasta Gniezna poprzedniej kadencji. Opłaty miały m.in. zapobiec wykorzystywaniu parkingu przez mieszkańców pobliskich domów, którzy mogliby zajmować miejsca postojowe w ciągu dnia.

Ostatecznie, zarządzeniem Prezydenta Miasta Gniezna, pod koniec stycznia ubiegłego roku parking został ustanowiony jako tymczasowo bezpłatny na kilka tygodni. Miało to przekonać kierujących do korzystania z tego miejsca, zamiast pozostawiania samochodu na chodnikach na ul. Kłeckoskiej czy Powstańców Wielkopolskich. Później okres bezpłatności był jeszcze dwukrotnie wydłużany - ostatnio w sierpniu 2018 roku i obowiązywał do 31 grudnia ub. roku. W tym czasie cały czas funkcjonowały urządzenia, które miały służyć do pobierania opłat, co niejednokrotnie myliło wielu przyjezdnych kierowców.

Ostatecznie kilka dni temu wydane zostało nowe zarządzenie, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Zgodnie z jego treścią, wprowadzony został regulamin parkingu usytuowanego przy ww. cmentarzu, w którym zaznaczone jest iż jest on "niestrzeżony, na którym usytuowane są bezpłatne miejsca parkingowe w ilości 57 stanowisk", w tym 3 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Z parkingu mogą korzystać jedynie samochody osobowe o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony lub pojazdy jednośladowe. 

10 komentarzy